Ζαμπούρας Γεώργιος
Ρούσσης Αριστοτέλης
Χαροκόπος Κωνσταντίνος
Τσώνος Νικόλαος

Παίζοντας πολύ καλό μπάσκετ κατά διαστήματα οι Godfathers ανεβάζοντας την απόδοσή τους στην επανάληψη επικράτησαν των Drinkers με 57-42. Κοντογιάννης και Καραγιάννης με 14 πόντους έκαστος έκαναν την διαφορά στην επίθεση της ομάδας. Οι φιλοξενούμενοι αδίκησαν εαυτούς στο τελευταίο δεκάλεπτο καθώς για 30 λεπτά ήταν μέσα στο ματς αλλά λίγο η κούραση λίγο η έλλειψη περισσότερων λύσεων στην επίθεση τους υποχρέωσαν σε ήττα με μεγαλύτερη διαφορά απ' ότι άξιζαν.

Ισορροπημένο το πρώτο δεκάλεπτο με τις δύο ομάδες να συμβαδίζουν στο σκορ και τους γηπεδούχους καλύτερους στα σημεία να κλείνουν την περίοδο μπροστά στο σκορ με 11-9. Σγουρίδης και Καραγιάννης βοήθησαν την ομάδα επιθετικά την ώρα που στην άμυνα η δουλειά απ'όλους τους παίκτες ήταν πολύ καλή. Οι φιλοξενούμενοι έμειναν σε απόσταση βολής χάρη στις προσπάθειες του Μαστραντωνά.

Χωρίς να αλλάξουν πολλά στο σκηνικό της αναμέτρησης, οι Godfathers με όπλο την εξαιρετική τους  άμυνα προηγήθηκαν στο ημίχρονο με 5 πόντους, 23-18. Ο Κοντογιάννης με 4 πόντους έδωσε λύσεις με τον Καστρινάκη να προσθέτει άλλους τόσους. Οι Drinkers στην άμυνα έδειξαν προσήλωση μην επιτρέποντας εύκολους στον αντίπαλο, αλλά στην επίθεση έδειξαν να δυσκολεύονται με τους Μαστραντωνά, Τσώνο και Παπαδάκο να κρατούν όρθια την ομάδα.

Στο καλύτερό τους δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι μπόρεσαν να βρουν περισσότερες λύσεις στην επίθεση με τους Παπαδάκο, Μαστραντωνά, Τσώνο και Σταυρόπουλο, αλλά η άμυνα που λειτουργούσε καλά ως το σημείο εκείνο παρουσίασε κενά που δεν τους επέτρεψε να πλησιάσουν, με την περίοδο να λήγει 40-35. Οι γηπεδούχοι είδαν τον αντίπαλο να βρίσκει ρυθμό στην επίθεση αλλά δεν ανησύχησαν καθώς οι Φρέρης, Φωτόπουλος και Κοντογιάννης είχαν τις λύσεις ώστε η διαφορά να μείνει στα ίδια επίπεδα.

Αποφασισμένοι να μην επιτρέψουν στον αντίπαλο άλλες ευκαιρίες, οι Godfathers ανέβασαν ταχύτητα, έπαιξαν πάλι την καλή σφιχτή τους άμυνα και πανηγύρισαν τη νίκη με 57-42. Κοντογιάννης και Καραγιάννης με 14 πόντους έκαστος επωμίστηκαν το επιθετικό βάρος, με τον Φρέρη να κάνει εξαιρετικό τρίτο δεκάλεπτο δείχνοντας πως θα βοηθήσει αρκετά. Οι Drinkers για 30 λεπτά ήταν μέσα στο ματς  αλλά όταν κουράστηκε ο Μαστραντωνάς έπεσε η απόδοση όλης της ομάδας με αποτέλεσμα να ανοίξει η διαφορά στο τέλος.

Πολυτιμότερος για τους νικητές ο Καραγιάννης με 14 πόντους και 10 ριμπάουντ. Από τους ηττημένους ξεχώρισε ο Μαστραντωνάς με 12 πόντους, 7 ριμπάουντ και 4 κλεψίματα. Οι γηπεδούχοι είχαν 20/47 δίποντα, 2/19 τρίποντα, 11/18 βολές, μάζεψαν 41 (9-32) ριμπάουντ, μοίρασαν 13 ασίστ, έκλεψαν 15 φορές, έκαναν 1 μπλοκ ενώ υπέπεσαν σε 21 λάθη. Οι φιλοξενούμενοι είχαν 9/35 δίποντα, 4/20 τρίποντα, 12/24 βολές, μάζεψαν 34 (8-26) ριμπάουντ, μοίρασαν 10 ασίστ, έκλεψαν 16 φορές, έκαναν 3 μπλοκ ενώ υπέπεσαν σε 23 λάθη.

Godfathers (Πούλης): Κοντογιάννης 14, Φωτόπουλος 8, Πούλης, Καραγιάννης 14, Σγουρίδης 8, Ζουμπούλης, Κούμπουλας 2, Φρέρης 10, Καστρινάκης 1.

Drinkers (Πάντας): Χαροκόπος 2, Σταυρόπουλος 5, Ρούσσης 1, Παπαδάκος 9, Ζαμπούρας 4, Τσώνος 9, Μαστραντωνάς 12.

Τι μας άρεσε: Η πολύ καλή αμυντική λειτουργία των Godfathers.

Τι δεν μας άρεσε: Οι 12 (12/24) χαμένες βολές των Drinkers.