Τσίτουρας Νικόλαος
Χάιτος Αντώνιος
Κυριάκος Νικόλαος
Πίλτσης Νεκτάριος

Με καθοριστικό τον Αντώνη Χάϊτο οι Brazzerzz Beachterzz επιβλήθηκαν 43-39 των Stroubulls και έκαναν ακόμη ένα βήμα για είσοδο στα play offs της Master League. Η παρέα του Δριβάκου για τρία δεκάλεπτα, κατά κύριο λόγο, κυνηγούσε στο σκορ, όμως από εκεί και πέρα έπαιξε εξαιρετική άμυνα, έβγαλε ψυχή και με μπροστάρη τον Χάϊτο έφτασαν σε μια πολύ σημαντική νίκη.

Ο Χάϊτος πέτυχε 14 πόντους, όλους στην τέταρτη περίοδο, ενώ ο Α. Δριβάκος άγγιξε το double - double με 7 πόντους και 13 ριμπάουντ. Από την άλλη πλευρά, πρώτος σκόρερ ήταν ο Καμπούρογλου με 12 πόντους. Στους 7 πόντους και στα 9 ριμπάουντ σταμάτησε το κοντέρ του Σπηλιόπουλου.

Καλύτερα ξεκίνησαν το ματς οι Stroubulls και με σημείο αναφοράς την άμυνα τους κατάφεραν από νωρίς να επιβάλλουν τον ρυθμό τους. Όσον αφορά την επίθεση, εκεί είχε αναλάβει δράση ο ορεξάτος Σπηλιόπουλος και οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 8-2. Οι Brazzerzz Beachterzz, πάντως, έβγαλαν αντίδραση και με απανωτούς πόντους του Δημητριάδη μείωσαν σε 11-7.

Μάλιστα, οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν στο ίδιο τέμπο και στη δεύτερη περίοδο και το σκηνικό άλλαξε. Με όπλο την άμυνα τους οι Brazzerzz Beachterzz περιόρισαν τη δράση του αντιπάλου και προηγήθηκαν 13-16 προτού ο Λιούτας με τρίποντο διαμορφώσει το σκορ του πρώτου ημιχρόνου (16-16).

Στην επανάληψη οι Stroubulls βρήκαν ξανά τον καλό τους εαυτό και το σκηνικό άλλαξε και πάλι. Καμπούρογλου και Φανίδης ηγούνταν στην επίθεση, ενώ αμυντικά οι γηπεδούχοι συνέχισαν να είναι συνεπέστατοι. Έτσι, πήραν εκ νέου κεφάλι στο σκορ και αποσπάστηκαν με +8 (29-21), όμως οι Brazzerzz Beachterzz δεν έμειναν με σταυρωμένα χέρια. Έβγαλαν αντίδραση και μείωσαν σε 29-24 με τον Φώτη Δριβάκο.

Η αντεπίθεση τους συνεχίστηκε και στο τέταρτο δεκάλεπτο, όπου ανέλαβε δράση ο Χάϊτος. Προηγήθηκαν 31-34, όμως δεν μπόρεσαν να διατηρήσουν το προβάδισμα. Οι Stroubulls απάντησαν με δυο απανωτά τρίποντα του Καμπούρογλου, πήραν κεφάλι στο σκορ (39-36), όμως οι Brazzerzz Beachterzz δεν πτοήθηκαν. Α. Δριβάκος και Χάϊτος πέτυχαν 7 αναπάντητους πόντους και κλείδωσαν τη νίκη (39-43).

Στα ομαδικά στατιστικά οι Stroubulls τελείωσαν το ματς με 12/43 δίποντα (27,9%), 4/21 τρίποντα (19%), 3/13 βολές (23,1%), μάζεψαν 41 ριμπάουντ (9-32), μοίρασαν 10 ασίστ, έκαναν 8 κλεψίματα και υπέπεσαν σε 13 λάθη. Από την άλλη πλευρά, οι Brazzerzz Beachterzz μέτρησαν 13/39 δίποντα (33,3%), 2/22 τρίποντα (9,1%), 11/15 βολές (73,3%), 42 ριμπάουντ (8-34), 11 ασίστ, 8 κλεψίματα και 15 λάθη.

Stroubulls (Μαυρομάτης): Γιουλούντας 6, Φανίδης 3, Λιούτας 6, Σπηλιόπουλος 7, Μαντζιαβάς 3, Καμπούρογλου 12, Τσόκας 2.

Brazzerzz Beachterzz (Δριβάκος): Κυριάκος 3, Δούνης 3, Χάϊτος 14, Δριβάκος Α. 7, Δημητριάδης 7, Βγενόπουλος 2, Πίλτσης, Τσίτουρας 2, Δριβάκος Φ. 5.

Τι μας άρεσε: Το ξέσπασμα των Brazzerzz Beachterzz στην τέταρτη περίοδο και η εμφάνιση του Χάϊτου.

Τι δεν μας άρεσε: Το 2/22 τρίποντα των Brazzerzz Beachterzz, που πάντως δεν τους στοίχισε και η αστοχία των Stroubulls στις βολές.