Τσουμάνης Δημήτριος
Παλαιολόγος Ιωάννης
Μαυρίδης Νικόλαος
Τσάκος Γεώργιος

Με τον Νίκο Πάλλα να έχει κέφια και να θυμάται τα «νιάτα» του με 28 πόντους, οι Pink Flamingos επέστρεψαν στον δρόμο των επιτυχιών στον τρίτο όμιλο της Master League, κερδίζοντας δίκαια το Dogg Pound με 63-56,  παραμένοντας έτσι σε τροχιά play off!

Ελαφρώς ανώτεροι ήταν οι φιλοξενούμενοι στο ξεκίνημα της αναμέτρησης, καθώς με 5 πόντους του Ιατρού και 4 του Τσουμάνη, προηγούνταν με 6-9. Στη συνέχεια της περιόδου οι Pink Flamingos ανέβασαν αισθητά την απόδοσή τους και με τους Γκαλά - Πάλλα να τραβούν το κουπί στην επίθεση με 7 και 4 πόντους, αντίστοιχα, προσπέρασαν με 16-15.Όπως και στο πρώτο δεκάλεπτο, έτσι και στο δεύτερο, οι Dogg Pound μπήκαν πιο δυνατά και με νέους 5 πόντους του Ιατρού και δίποντα των Τραγά - Φυσερού, πήραν εκ νέου κεφάλι στο σκορ με 23-25. Ωστόσο, το συγκρότημα του Λεγάτου βρήκε άμεσα τρόπο να απαντήσει, αφού με 9 πόντους του ασταμάτητου Πάλλα πήγε στα αποδυτήρια με το +4, 31-27!

Στην έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου οι γηπεδούχοι ξέφυγαν στους 9, 38-29, διαφορά που διατήρησαν μέχρι την ολοκλήρωση της τρίτης περιόδου, 48-39, χάρη στους Ζαχαρόπουλο(8π), Πάλλα (6π) και Κορρέ (2π). Προσπάθησαν σε εκείνο το διάστημα οι φιλοξενούμενοι να μαζέψουν την διαφορά, ωστόσο δεν τους έφταναν τα τρίποντα των Τσουμάνη και Ιατρού. Σκορ τρίτης περιόδου 48-39.

Στην τέταρτη και τελευταία περίοδο οι Pink Flamingos διαχειρίστηκαν άψογα το προβάδισμα που έχτισαν στο τρίτο δεκάλεπτο και με τους Πάλλα (8π) και Ζαχαρόπουλο (4π) να βρίσκουν τον δρόμο προς το αντίπαλο καλάθι, προηγούνταν με 58-48, 2:00 πριν το φινάλε. Το μόνο που κατάφεραν οι ασπρόμαυροι ήταν να μειώσουν στο τελικό 63-56, έπειτα από ακόμη 10 πόντους του Ιατρού, 4 του Τραγά και 3 του Τσουμάνη.

Οι γηπεδούχοι τελείωσαν το ματς έχοντας 16/26 βολές (61,5%), 19/49 δίποντα (38,8%) και 3/22 τρίποντα (13,6%). Πήραν 47 ριμπάουντ, έδωσαν 12 ασίστ, έκαναν άλλα τόσα λάθη, ενώ είχαν 7 κλεψίματα και 5 τάπες. Στην αντίπερα όχθη, οι φιλοξενούμενοι είχαν 17/26 βολές (65,4%), 12/32 δίποντα (37,5%) και 5/22 τρίποντα (22,7%). Μάζεψαν 32 ριμπάουντ, μοίρασαν 9 ασίστ, έκλεψαν 5 φορές, ενώ είχαν 18 λάθη και 1 μπλοκ.

Κορυφαίος των Pink Flamingos ο Πάλλας με 28 πόντους (double-double), έχοντας 4/6 βολές (66,7%) και 12/20 δίποντα (60%). Μάζεψε 17 ριμπάουντ, μοίρασε 1 ασίστ, έκλεψε 4 φορές, είχε άλλες τόσες τάπες και ήταν αλάνθαστος, απλά μαγικός! Πολυτιμότερος του Dogg Pound ο Ιατρού με 23 πόντους, έχοντας 8/10 βολές (80%), 3/8 δίποντα (37,5%) και 3/7 τρίποντα (42,9%). Πήρε 7 ριμπάουντ, έδωσε 2 ασίστ, έκλεψε 1 φορά και υπέπεσε σε 5 λάθη.

Pink Flamingos (Λεγάτος): Πάλλας 28, Σολωμός, Γκαλάς 11 (15 ριμπ), Δούνης 6 (1 τριπ, 1 ασίστ, 1 κλεψ), Θωμάς 1 (7 ριμπ, 1 ασίστ, 1 κλεψ), Ζαχαρόπουλος 13 (2 τριπ, 3 ασίστ, 1 τάπα), Κριμήτσος (4 ασίστ, 1 κλεψ), Κορρές 4 (2 ασίστ)

Tha Dogg Pound (Μανωλέας): Ιατρού 23 (3), Μαυρίδης (1 ασίστ), Παλαιολόγος 3, Φυσερός 4 (2 ασίστ, 2 κλεψ), Τραγάς 7 (2 ασίστ), Πολυχρονόπουλος (2 ασίστ, 1 τάπα), Τσάκος, Μπαρλάς 6 (7 ριμπ, 1 κλεψ), Τσουμάνης 13 (1 τριπ, 5 ριμπ, 1 κλεψ)

Τι μας άρεσε: Ο τρόπος που διαχειρίστηκαν το παιχνίδι οι Pink Flamingos στο δεύτερο ημίχρονο, αφού δεν απειλήθηκαν σε κανένα σημείο από τον αντίπαλο!

Τι δεν μας άρεσε: Η μέτρια προς κακή εμφάνιση του Dogg Pound, αφού πλην του Ιατρού οι άλλοι δεν πρόσφεραν τα αναμενόμενα!