Χριστακόπουλος Γεώργιος
Πέτρακας Θεοφάνης
Αμπάζογλου Ιωάννης
Δαρδαμάνης Αθανάσιος

Επιτρέποντας μόλις 43 πόντους στον αντίπαλο, οι Brazzers επικράτησαν του Red-dicolo 55-43. Στην επίθεση τα αδέρφια Βαρθολομαίου Νίκος και Μίλτος με 8 και 14 πόντους αντίστοιχα βοήθησαν την ομάδα να φτάσει στη νίκη. Οι γηπεδούχοι τα περίμεναν στην επίθεση όλα από τον Σκαμαγκά, αλλά οι 22 του πόντοι δεν φάνηκαν αρκετοί ώστε οι Red-dicolo να παραμείνουν αήττητοι στον όμιλο.

Ισορροπημένο το πρώτο δεκάλεπτο με τις δύο ομάδες να συμβαδίζουν στο σκορ και τους γηπεδούχους στα σημεία καλύτερους να κλείνουν την περίοδο μπροστά στο σκορ με 13-12. Σκαμαγκάς και Μακρής έδειξαν από το πρώτο δεκάλεπτο πως θα επωμιστούν το βάρος στην επίθεση. Οι φιλοξενούμενοι με τους Χριστακόπουλο, Δαρδαμάνη και Μ. Βαρθολομαίο να δίνουν λύσεις έμειναν σε απόσταση βολής από τον αντίπαλο.

Άλλαξε το σκηνικό στο δεύτερο δεκάλεπτο με τους Brazzers να βρίσκουν ρυθμό και να μπαίνουν στα αποδυτήρια για το ημίχρονο προηγούμενοι με 29-22. Μίλτος και Νίκος Βαρθολομαίος έκαναν την διαφορά στην επίθεση των Brazzers. Οι Red-dicolo παρουσίασαν κενά μετά την πολύ καλή αμυντική λειτουργία της πρώτης περιόδου με αποτέλεσμα να κυνηγούν πλέον στο σκορ.

Στο καλύτερό τους δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι έπαιξαν πολύ ωραίο μπάσκετ βάζοντας τέλος στην υπόθεση νίκη όταν η διαφορά σκαρφάλωσε στους 17 πόντους, 47-30. Πλουραλισμός στην επίθεση με τους Δαρδαμάνη, Πέτρακα, Κωνσταντίνου και Αμπαζόγλου να αξιοποιούν τις ευκαιρίες που τους δόθηκαν. Οι γηπεδούχοι έχασαν στο σημείο εκείνο την συγκέντρωσή τους και παρά τις φιλότιμες προσπάθειες των Γρίβα, Σπυριδωνίδη και Σκαμαγκά η διαφορά είχε ξεφύγει για τα καλά.

Με σβηστές τις μηχανές τους οι Brazzers διαχειρίστηκαν άριστα την κατάσταση φτάνοντας δίχως να απειληθούν στη νίκη με 55-43. Όλοι οι παίκτες έβαλαν το λιθαράκι τους ώστε το συγκρότημα του Δημήτρη Κατέρη να παραμείνει αήττητο στον όμιλο, με τον τελευταίο να βάζει το κερασάκι στην τούρτα σημειώνοντας 2 τρίποντα. Οι Red-dicolo παρουσίασαν αρκετά νεκρά διαστήματα στην απόδοσή τους και αν εξαιρέσει κανείς το πρώτο δεκάλεπτο, στη συνέχεια παρουσιάστηκαν κατώτεροι των περιστάσεων.

Πολυτιμότερος για τους νικητές ο Μ. Βαρθολομαίος με 14 πόντους, 2 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα. Από τους ηττημένους ξεχώρισε ο Σκαμαγκάς με 22 πόντους και 2 ριμπάουντ. Οι γηπεδούχοι είχαν 13/40 δίποντα, 3/15 τρίποντα, 8/22 βολές, μάζεψαν 37 (6-31) ριμπάουντ, μοίρασαν 6 ασίστ, έκλεψαν 10 φορές, έκαναν 5 μπλοκ ενώ υπέπεσαν σε 25 λάθη. Οι φιλοξενούμενοι είχαν 14/46 δίποντα, 6/30 τρίποντα, 9/21 βολές, μάζεψαν 54 (23-31) ριμπάουντ, μοίρασαν 13 ασίστ, έκλεψαν 15 φορές, έκαναν 1 μπλοκ ενώ υπέπεσαν σε 18 λάθη.

Red-dicolo (Ζαχαράκης): Ζώης, Μακρής 6, Ιορδανίδης, Σπυριδωνίδης 3, Ανδριτσόπουλος 2, Γρίβας 3, Τούντας 7, Σκαμαγκάς 22.

Brazzers (Κατέρης): Αμπαζόγλου 6, Κατέρης 6, Δαρδαμάνης 7, Λαγουδάκης, Βαρθολομαίος Ν. 8, Βαρθολομαίος Μ. 14, Βέργος 1, Χριστακόπουλος 4, Κωνσταντίνου 4, Πέτρακας 5.

Τι μας άρεσε: Ομάδα με όλη τη σημασία της λέξης οι Brazzers, ικανοί για μεγάλα πράγματα.

Τι δεν μας άρεσε: Οι 14 (8/22) χαμένες βολές του Red-dicolo.