15/06/2020
Δαλάι Κλάμα 19 12 15 12 - 58 -
Kasonic Beers 5 11 11 10 - 37 -

Δαλάι για μπαράζ, Kasonic για κλάματα !

Bράδυ Κυριακής στο Περιστέρι και για την 16η αγωνιστική του όγδοου ομίλου της Development ΙΙ League  οι Δαλάι Κλάμα (9-6) υποδέχθηκαν τους ισόβαθμους τους Kasonic Beers και με τον Κρινή να βγάζει από τη φαρέτρα του έξι τρίποντα  βέλη συνάμα με τη σιδερένια τους άμυνα επέβαλαν εξ αρχής το ρυθμό τους και κυριάρχησαν καθ’ όλο το σαραντάλεπτο κάνοντας ένα σημαντικό βήμα για τα μπαράζ ανόδου !

Το ντέρμπυ κράτησε όλα κι όλα επτά λεπτά.  Με το σκορ στο 7-5 οι γηπεδούχοι έτρεξαν ένα 12-0 ως το πέρας του αρχικού δεκαλέπτου παρουσιάζοντας λύσεις παντού. Είτε σε σετ παιχνίδι, είτε σε αιφνιδιασμό, πότε μέσα στη ρακέτα αλλά και έξω από την περίμετρο , με πρωταγωνιστές τους  Κρινή (6) & Μπαλάτσο (4)& υποστήριξη από τον Νικηταρά (3) αλλά και τους Τσιάρα, Ντεμελή, Χατζάκη που σκόραραν όσο από την άλλη πλευρά μόνο οι Προσηλιακός (3) και Παπαδόπουλος βρήκαν στόχο. Σκορ πρώτου δεκαλέπτου 19-5.