23/02/2020
Blazers BC 13 16 14 11 6 60 -
Titans 13 8 17 16 4 58 -

Blazers BC Vs Titans

Σε ένα πολύ όμορφο και αμφίρροπο παιχνίδι, οι Blazers B.C επιβλήθηκαν με 60-58 των Titans στην παράταση, στο παιχνίδι που διεξήχθη στο κλειστό του ΣΕΦ, στα πλαίσια της Master κατηγορίας.

Ισορροπημένο το πρώτο δεκάλεπτο, με τον Αθηναίο από πλευράς Blazers και τον Σακκά από Titans να είναι ιδιαιτέρως ενεργοί. Ο συνήθης ύποπτος Ηλιαδάκης ανέβασε ρυθμούς και με ένα τρίποντο έφερε το παιχνίδι στο 13-13 που ήταν και το σκορ δεκαλέπτου.

Χουλιαράς και Εμμανουηλίδης σκόραραν νωρίς στη δεύτερη περίοδο με τους γηπεδούχους Blazers να έχουν ένα μικρό προβάδισμα, όντας λίγο καλύτεροι σε αυτό το διάστημα. Εκεί που πήγαιναν να μειώσουν οι Titans, δύο τρίποντα από τους μπόμπερ Καζαντζή και Τσολακίδη έδωσαν τη διαφορά των οχτώ πόντων στους Blazers, με 29-21 σκορ ημιχρόνου.