28/09/2020
Milwaukee Sucks 24 18 29 27 - 98 -
Baca Juniors BC 2 14 6 17 - 39 -

Παραλίγο κατοστάρα οι Milwaukee Sucks!

Παράσταση για ένα ρόλο το παιχνίδι στο κλειστό του Περιστερίου, καθώς οι Milwaukee Sucks έστησαν πάρτι εις βάρος της Baca Juniors και την κέρδισαν με 98-39. Το παιχνίδι έγινε στα πλαίσια της δεύτερης αγωνιστικής του τρίτου ομίλου του κυπέλου, με τους Sucks να ζευγαρώνουν τις νίκες τους στον όμιλο.

Από την αρχή του παιχνιδιού οι Milwaukee Sucks πήραν κεφάλι στο σκορ και διψήφια διαφορά στα πρώτα τρία λεπτά, 11-0. Η Baca Juniors πέτυχε το μοναδικό της καλάθι μετά από πέντε λεπτά με τον Γεωργόπουλο, που έκανε το 19-2 και το σκορ στο δεκάλεπτο ήταν 24-2! Ο Μιχάκης είχε εφτά πόντους και ο Γκολφινόπουλος πέντε για τους Milwaukee Sucks.

Με το γκάζι πατημένο ξεκίνησαν και στην δεύτερη περίοδο οι Sucks, καθώς με τον Σέχο σε κέφια έτρεξαν 8-0 σερί για το 32-2 (14′). Σε εκείνο το ση