29/09/2020
New York Pic-Knicks 8 13 21 21 - 63 -
G-vana 7 22 8 21 - 58 -

Νίκη γοήτρου για τους New York Pic-Knicks!

Οι New York Pic-Knicks, πήραν την πρώτη τους νίκη στο Basketaki Cup, αφού κέρδισαν στην Basketaki Arena την G-Vana με 63-58.

Στο πρώτο δεκάλεπτο, το παιχνίδι ήταν αρκετά νευρικό με τις δύο ομάδες να είναι πολύ άστοχες. Αυτό αποτυπώνεται και στο χαμηλό 8-7 που ήταν το σκορ της περιόδου υπέρ των Pic-Knicks, που είδαν τον Ζαχαριάδη να σημειώνει 3 πόντους. Για την G-Vana, 5 πόντους σημείωσε ο Καλαϊτζόγλου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο ρυθμός της αναμέτρησης άλλαξε, με την G-Vana να βλέπει τον Καλαϊτζόγλου να οργιάζει, βάζοντας ακόμα 11 πόντους. Έτσι, οι τυπικά φιλοξενούμενοι, προηγήθηκαν με 29-21 με το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Για τους Pic-Knicks, άλλους 6 πόντους πρόσθεσε στο ενεργητικό του ο Ζαχαριάδης.