28/09/2020
Κλειώ 9 9 2 18 - 38 -
Cosa Nostra 14 13 10 14 - 51 -

Δίκαιη νίκη για Cosa Nostra!

Εκμεταλλευόμενοι το κενό επιθετικά διάστημα που είχε η Κλειώ στο τρίτο δεκάλεπτο και στηριζόμενοι σε όλο το ρόστερ, η Cosa Nostra πήρε τη νίκη με 38-51 απέναντι στην Κλειώ, στην αναμέτρηση που διεξήχθη στο Σεφ το βράδυ του Σαββάτου, στα πλαίσια του κυπέλλου.

Φεύγοντας … σφαίρα στον αιφνιδιασμό ο Κάκιος έπιασε στον ύπνο την άμυνα των γηπεδούχων αρκετές φορές στο ξεκίνημα του αγώνα, με τους Σταλίκα (1) και Δασκαλόπουλο να σκοράρουν στη συνέχεια για το 9-14 του αναγνωριστικού πρώτου δεκαλέπτου, υπέρ της Cosa.

Δασκαλόπουλος και Γονιδάκης αντάλλαξαν πόντους και όμορφες προσπάθειες για τις δύο ομάδες στη συνέχεια, με τα αρκετά λάθη στον αγώνα να μη χαλούν το θέαμα, με την Cosa Nostra να προσπαθεί να τρέξει με την πρώτη ευκαιρία και τον Ρες να ευστοχει από την περιφέρεια στο κλείσιμο του ημιχρόνου, δίνοντας αέρα εννέα πόντων για την ομάδα του, 18-27.