05/10/2020
Spartans BC 11 12 14 16 - 53 -
Teddyboyz 10 14 12 13 - 49 -

Νίκη γοήτρου για τους Spartans!

Την πρώτη τους νίκη στο θεσμό και στην διοργάνωση πέτυχαν οι Spartans το απόγευμα του Σαββάτου 3 Οκτωβρίου, καθώς επικράτησαν δύσκολα επί των ελλιπέστατων Teddyboyz με 53 – 49.

Ο Μπακοκοιλιάς με τρίποντο άνοιξε το σκορ του αγώνα, για να απαντήσουν Δεμερτζής με τον ίδιο τρόπο και Μουστάκας (3 – 5). Στη συνέχεια οι Σπαρτιάτες πάτησαν το γκάζι με πρωταγωνιστή το Χατζηχαραλάμπους με 6 πόντους και ένα δίποντο με τον Ι.Σάσσαρη , ενώ ο Μουστάκας με 5 ακόμα πόντους μείωνε σε 11 – 10.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Spartans μπήκαν δυνατά και έβρισκαν λύσεις στην επίθεση με Μάη(4), Κουφόγιωργα(4) , Π.Σάσσαρη και Χατζηχαραλάμπους, αλλά το ημίχρονο βρήκε μπροστά τους Teddyboyz που με δύο τρίποντα του Παπαγεωργίου και βοήθειες από Δεμερτζή, Βγενόπουλο και Θεοχάρη πήραν προβάδισμα με 23 – 24.