06/10/2020
Tornados 6 6 11 18 - 34 -
Αλκοολικός Αστέρας 8 14 5 7 - 41 -

Το γύρισε στο τέλος o Αλκοολικός Αστέρας

Σ’ ένα παιχνίδι χωρίς κανένα βαθμολογικό ενδιαφέρον , ο Αλκοολικός Αστέρας πήρε δύσκολη νίκη ενάντια στους Tornados, με 41 – 34.

Το παιχνίδι δεν διεκδικεί δάφνες θεάματος , καθώς οι δύο ομάδες ήταν κακές στο επιθετικό κομμάτι, πετυχαίνοντας συνολικά μόλις 75 πόντους.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι δύο αντίπαλοι  ήταν κοντά στο σκορ, με 2-2 και 4-5 στα μέσα του δεκαλέπτου, με το τέλος να βρίσκει τους φιλοξενούμενους μπροστά με ένα καλάθι διαφορά και σκορ 6 – 8 .

Η δεύτερη περίοδος είχε ονοματεπώνυμο και αυτό ήταν του Ουμάρ  Ιφτιχάρ . Το Play Maker  των Tornados ήταν με μια λέξη, συγκλονιστικός. Σκόραρε 14 πόντους  , πετυχαίνοντας τρία τρίποντα,  με αποτέλεσμα οι Tornados να βρεθούν μπροστά με δέκα πόντους διαφορά,  18-28 , και να κλείσουν  το ημίχρονο προηγούμενοι 12 – 22 . Πρώτος σκόρερ των γηπεδούχων ήταν ο Σαλιαρέλης με 4 .