28/09/2020
Άρτεμις 21 6 6 14 - 47 -
Paraliers 5 13 20 14 - 52 -

Με το ένα πόδι στην επόμενη φάση οι Paraliers.

Το βράδυ της Κυριακής, 27 Σεπτεμβρίου, στο κλειστό του Κολωνού, οι Paraliers με πολύ καλό τρίτο δεκάλεπτο, γύρισαν το εις βάρος τους σκορ, νίκησαν την Άρτεμις με 47-52 και είναι με ενάμιση πόδι στην επόμενη φάση του κυπέλλου!

Εκπληκτικό ήταν το πρώτο δεκάλεπτο για την Άρτεμις. Δέχτηκε μόνο 5 πόντους από τους Paraliers με τον Μαρκογιαννάκη, ενώ στην επίθεση πετούσε φωτιές!!Ο Διονυσόπουλος οργάνωνε άψογα και οι Β.Χατζηγεωργιάδης(6), Μαντέλος(4), Κωσταντίνου, Μαστορόπουλος και Βάγιας σκόραραν για το 21-5!!
Στην δεύτερη περίοδο η Άρτεμις πέτυχε μόνο τρία καλάθια με Μπλιθικιώτη, Μαστορόπουλο και Διονυσόπουλο και έτσι οι Paraliers με 4 του Μιχελάκου, Μαρκογιαννάκη, Περσεμάτη, Στρατάκη και Β.Σκόρδο να σκοράρουν μείωσαν στην λήξη του ημιχρόνου 27-18.