D.Y. 14 20 13 6 - 53 -
Antilalos BC 18 8 10 18 - 54 -

Με ανατροπή ο Αντίλαλος !

Σαββατόβραδο στο Seven Sports Club και στο πλαίσιο της δεύτερης αγωνιστικής του 37ου ομίλου του Basketaki Cup οι D.Y. φιλοξένησαν στο ντεμπούτο τους  τον Αντίλαλο που με μια εύστοχη βολή του Δαγδιλέλλη στα 3.7” πήραν το πρώτο τους ροζ φύλλο  για τη φετινή σεζόν.

Oι φιλοξενούμενοι μπήκαν καλύτερα και με μπροστάρηδες τους Λάγιο , Σουλτάτο (από 5) & Δήμου (4) προηγήθηκαν με double score (7-14) ωστόσο η δραστηριότητα των Καλαμπόκη, Αγαδάκου (από 4) μαζί με τους Παπαδόπουλο & Κερασίδη (από 3) περιόρισε κάπως τη διαφορά ως το τέλος του πρώτου δεκαλέπτου (14-18).

Στη συνέχεια πήραν μπρος τα πυροβόλα των γηπεδούχων με τέσσερις  τρίποντες .. κανονιές των Κερασίδη (9) & Παπαδόπουλου (7) που έφεραν το ματς στα ίσα ενώ από την άλλη ο Δαγδιλέλλης (4) είχε σταθερή σύνδεση με το καλάθι. Ένα όμως  6-0 σερί των D.Y. με τη βοήθεια των Δημητράκη , Αγαδάκου (από 2) στα τελευταία δύο λεπτά του πρώτου ημιχρόνου τους έφερε μπροστά κλείνοντας το με +8 (34-26).