12/10/2020
Titans 16 12 14 19 - 61 -
Deflections 20 14 15 7 - 56 -

Οι Τιτάνες έβαλαν .. στοπ στους D!

Σε ένα παιχνίδι στο οποίο οι δυνατές μονομαχίες ξεχώρισαν, οι Titans πήραν τη νίκη με 56-61 και μαζί την απευθείας πρόκριση στην επόμενη φάση του κυπέλλου απέναντι στους Deflections, στην πολύ όμορφη αναμέτρηση που διεξήχθη στο κλειστό του Σεφ.

Με δυο τρίποντα από τους Κηρύκο και Γιάννη Ηλιαδάκη, οι Titans πήραν από νωρίς κεφάλι στο σκορ και παρά τις προσπάθειες των Μαράντου Τσαφατάκη και Καμπά, έκλεισαν την πρώτη περίοδο, προηγούμενοι με 16-20.

Η συνεχής καλή παρουσία του Κατσίφη κάτω από τα καλάθια, έδινε την απαραίτητη ασφάλεια επιθετικά στους φιλοξενούμενους, με τον Νικολαΐδη από Deflections να προσπαθεί να κρατήσει τους πορτοκαλί του Γιώργου Χειράκη κοντά, με τον Άγγελο Σταυρόπουλο να κλείνει το ημίχρονο με την ομάδα του πίσω με 28-34.