07/07/2020
New York Pic-Knicks 17 18 18 12 - 65 -
Destroyed Pistons 10 4 10 13 - 37 -

Άλμα πρόκρισης για τους NY Pic-Knicks!

Οι New York Pic-Knicks, έχουν σαφές προβάδισμα πρόκρισης κόντρα στους Destroyed Pistons, τους οποίους κέρδισαν με 65-37 και είναι με το ενάμισι πόδι στην επόμενη φάση των μπαράζ ανόδου της Development 2 League.

Από το πρώτο δεκάλεπτο, οι NY Pic-Knicks ξεκίνησαν πιο δυνατά στο παιχνίδι και με πλουραλισμό στην επίθεση, προηγήθηκε με 17-10. Κοντογιάννης και Σπηλιωτόπουλος ήταν εξαιρετικοί, ενώ για τους Destroyed Pistons ήταν τρομερός με 5 πόντους ο Σωτήρης Βερβαινιώτης με 5 πόντους.

Η κυριαρχία των Pic-Knicks συνεχίστηκε και στο δεύτερο δεκάλεπτο. Οι «Νεοϋρκέζοι» έπαιζαν τρομερή άμυνα ζώνης και χτυπούσαν κυρίως στο ανοικτό γήπεδο. Έτσι, η παρέα του Μαργαρίτη, έτρεξε ένα νέο επιμέρους 18-4 σερί και έκλεισε το πρώτο ημίχρονο στο συν 21, 35-14. Για τους Pistons, που είχαν τρομακτικό επιθετικό πρόβλημα, 3 πόντους σημείωσε ο Βερβαινιώτης.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, η ομάδα του Μαργαρίτη συνέχισε να είναι εντυπωσιακή, δείχνοντας την τεράστια κλάση της. Το δίδυμο Δημητρέλλου-Τσαγκάρη ήταν εντυπ