20/10/2020
Ιχώρ 10 9 8 10 - 37 -
Tinderwolves 8 9 13 15 - 45 -

Από νίκη σε νίκη οι Tinderwolves!

Στο κλειστό του Seven για τη δεύτερη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Development 1 οι Tinderwolves έκαναν το δυο στα δυο , καθώς πατώντας το πόδι στο γκάζι στη τέταρτη περίοδο  έκαμψαν την αντίσταση του Ιχωρ με 37-45 .

Οι φιλοξενούμενοι για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι απέδειξαν πόσο σκληρή ομάδα είναι , αφού μετά τον άθλο που πραγματοποίησαν την πρώτη αγωνιστική νικώντας με τέσσερις παίκτες στη τελευταία περίοδο , αυτή τη φορά τα κατάφεραν απέναντι σε μια άξια και παραδοσιακή δύναμη της διοργάνωσης που έχει κερδίσει με το σπαθί της  τον σεβασμό όλων.

Το πρώτο δεκάλεπτο αποτέλεσε προάγγελο για το τι θα παρακολουθούσαμε με τους γηπεδούχους να μπαίνουν δυνατά και να προηγούνται , 8-0, στα μέσα του δεκαλέπτου. Η αντίδραση των Tinder ήταν άμεση , καθώς με ένα επιμέρους 2-8 έφεραν το παιχνίδι στους δύο πόντους ,8-10, όπου ήταν και το σκορ της πρώτης στροφής της αναμέτρησης. Ο Ευάγγελος Νάζος με τέσσερις πόντους ήταν ο πρώτος σκόρερ , ενώ από τους νικ