16/06/2020
Basket Case 14 15 13 12 - 54 -
Teddyboyz 8 14 12 14 - 48 -

Από την αρχή ως το τέλος Basket Case!

Η Basket Case, παίζοντας ανά διαστήματα εξαιρετικό μπάσκετ, πήρε μία δίκαιη νίκη κόντρα στους αγνώριστους Teddyboyz με 54-48 και βαδίζει ολοταχώς προς τα playoffs!

Από την πρώτη περίοδο, η ομάδα του Χέλμη, ξεκίνησε πιο δυνατά το ματς, με τον Ταγκούλη να σημειώνει 7 πόντους, όντας εξαιρετικός από τα 5 μέτρα. Για τους τυπικά φιλοξενούμενους, ο Βαλιανός σημείωσε 3 πόντους με ένα τρίποντο. Το πρώτο δεκάλεπτο, έληξε στο 14-8.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, ο ρυθμός της αναμέτρησης ανέβηκε με την Basket Case ωστόσο να διατηρεί το προβάδισμά της, πηγαίνοντας στα αποδυτήρια μπροστά στο σκορ με 29-22. Ταγκούλης από την μία με 8 πόντους και Γιώργος Ροντογιάννης από την άλλη με 5, ηγούνταν των επιθετικών προσπαθειών των ομάδων τους σε εκείνο το διάστημα.