24/02/2020
Flood BC 17 19 20 15 - 71 -
Houston Problems 9 21 19 17 - 66 -

Ασπιώτης για σεμινάριο και νίκη για Flood

Στον πρώτο γύρο του τέταρτου ομίλου της Winter Development League 2 19/20, οι τότε φιλοξενούμενοι Flood είχαν καταφέρει να κλέψουν τη νίκη από τους γηπεδούχους Houston Problems, με σκορ 57-63. Οι Houston Problems, αν και σε χειρότερη βαθμολογική θέση, με σερί 4-10, έναντι 10-3 των Flood, θα έχουν την ευκαιρία τους να εκδικηθούν κατά την 15η αγωνιστική, του δεύτερου γύρου του ομίλου τους.

Το παιχνίδι θα ξεκινήσει με τον Ασπιώτη από τους Flood, να έχει μπει καυτός στο γήπεδο και να αναγκάζει με ένα δικό του σερί 7-0, σε time out, τους Houston Problems. Το time out αυτό, οι Houston Problems θα το πάρουν στο 07’34’’, αλλά το πρώτο τους καλάθι θα το πετύχουν στο 03’17’’ ενώ το σκορ ήταν 13-0 εις βάρος τους. Εξαιρετικοί οι Flood, με 17 πόντους στο δεκάλεπτο και οι Houston Problems, θα μαζέψουν κάπως τα σπασμένα από τα 6,5 λεπτά αστοχίας πετυχαίνοντας 9 πόντους στα τελευταία 03’17’’. Από τους Flood, ο Ασπιώτης έδειχνε ασταμάτητος με 11 πόντους (1 τρίποντο), ενώ από τους Houston Problems, θα ξεχωρίσει ο Ελευθερίου με 3 πόντους.