18/02/2020
West Bombers 11 11 13 6 - 41 -
Ιπ-πότες 16 10 16 18 - 60 -

Δεύτερη νίκη στο πρωτάθλημα οι Ιπ-πότες.

Στο ντέρμπι των ουραγών του τρίτου ομίλου της Master, οι West Bombers υποδέχθηκαν τους Ιπ-πότες για την 13η αγωνιστική, και οι δεύτεροι κατάφεραν να επικρατήσουν με σχετική ευκολία με 41-60. Στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα οι Ιπ-πότες ήταν μπροστά στο σκορ και με ένα ξέσπασμα στην τέταρτη περίοδο κέρδισαν με διαφορά το ματς.

Ιδανικό ξεκίνημα για τους Ιπ-πότες, οι οποίοι προηγήθηκαν με 0-5, 3-7 και 5-9 για να πετύχουν δύο σερί τρίποντα οι West Bombers και να προσπεράσουν με 11-9. Όμως οι Ιπ-πότες με εφτά πόντους συνεχόμενους έκλεισαν μπροστά το δεκάλεπτο 11-16. Από ένα τρίποντο πέτυχαν οι Χαλκιάς, Σπυρόπουλος και Ρήγας για τους West Bombers, Ρούσσος και Τσιούφης από πέντε και Σιαπάνης τέσσερις για τους Ιπ-πότες.