13/01/2020
G-vana 11 4 15 28 - 58 -
Peristeri Trelleborg 15 11 13 20 - 59 -

Είναι τρελή αυτή η Trelleborg!

Στο κλειστό του Κολωνού για τον τρίτο όμιλο της Development, διεξήχθη το παιχνίδι ανάμεσα στηνG-vana και την Peristeri Trelleborg. Το παιχνίδι έγινε στα πλαίσια της εξ αναβολής όγδοης αγωνιστικής και βρήκε νικητές τους Πορτοκαλί” με 58-59. Η Trelleborg ήταν μπροστά σε όλο το παιχνίδι και με 30″ είχε αέρα εννέα πόντων, αλλά η G-vana πέτυχε οκτώ πόντους σε αυτό το διάστημα και μάλιστα έχασε την ευκαιρία να κερδίσει το παιχνίδι στη τελευταία επίθεση.

Στο ξεκίνημα του ματς οι δύο ομάδες ήταν εύστοχες και με πέντε λεπτά να απομένουν το σκορ ήταν 8-10. Από εκείνο το σημείο οι άμυνες έσφιξαν αμφότερες, για να λήξει η πρώτη περίοδος 11-15 υπέρ της Trelleborg. Για την G-vana ο Μπαρμπέρης σκόραρε τέσσερις με τους Τεντόμα, Τζανάκη και Τσατσαλή να προσθέτουν από δύο, ενώ Παύλου, Δρακόπουλος και Τύρος πέτυχαν από τέσσερις για την Peristeri Trelleborg.