21/09/2020
Κέρβεροι 13 17 15 14 - 59 -
Destroyed Pistons 11 13 5 20 - 49 -

Έκαναν την δουλειά τους οι Κέρβεροι.

Κυριακή απόγευμα, 20 Σεπτεμβρίου, και στο κλειστό του Seven στην Ανθούσα, οι Κέρβεροι χωρίς να πιάσουν υψηλά στάνταρ απόδοσης, κατάφεραν να επικρατήσουν με 59 – 49 επί των πολύ μαχητικών και ανανεωμένων Destroyed Pistons.

Οι Pistons μπήκαν πιο συγκεντρωμένοι στο παιχνίδι και με Ρουκουνάκη , Καρατσίκο , Σαμψάκη και Σπανόπουλο προηγήθηκαν 2 – 9. Ο Κέρβεροι κατάφεραν να αντιδράσουν και με πρωταγωνιστή τον Τζανιδάκη με 10 πόντους πήραν προβάδισμα με 13 – 11.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν 6 γρήγορους πόντους με Σαμψάκη(4) και Πανταζή, αλλά οι Κέρβεροι ανέβασαν την απόδοση τους και με 5 πόντους του Μπέλση, τρίποντο του Γρηγοράκη, δίποντο του Συμσερίδη και γκολ φάουλ του Τζανιδάκη ξέφυγαν 26 – 17. Οι Pistons απάντησαν με τρίποντα από Σπανόπουλο και Μάλφα, ενώ δίποντο του Τζανιδάκη και δύο βολές του Παντελή διαμόρφωσαν το 30 – 24 σκορ ημιχρόνου.