10/02/2020
Reload 7 12 15 18 - 52 -
Athens Pistols 23 21 15 26 - 85 -

Έκαναν το… μπαμ οι Athens Pistols!

Οι Athens Pistols, παίζοντας ολοκληρωτικό μπάσκετ, πήραν μία σπουδαία νίκη με 85-52 κόντρα στους Reload, τους οποίους και ανάγκασαν στην δεύτερη τους φετινή ήττα στην Master League.

Οι Athens Pistols ξεκίνησαν με τρομερό ρυθμό το παιχνίδι, παίζοντας τρομερά στην επίθεση τους με ωραίες συνεργασίες, αλλά και με εξαιρετική άμυνα (δέχθηκαν μόλις 7 πόντους στο πρώτο δεκάλεπτο). Έτσι, η ομάδα του Μπαλωμένου, προηγήθηκε με 23-7, με τον Χρήστο Πατρώνη να σημειώνει 8 πόντους σε εκείνο το διάστημα. Για τους Reload, 3 πόντους με 1 τρίποντο έβαλε ο Λιλής.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, η εικόνα της αναμέτρησης δεν άλλαξε, με τους Athens Pistols να είναι απολαυστικοί και να εκμεταλλεύονται στο έπακρον τις απουσίες των Reload. Έτσι, η ομάδα του Μπαλωμένου, με τον Γιώργο Σαμουήλ να σημειώνει 11 π