Cosa Nostra 14 8 25 13 - 60 -
ESDDA Graduates 9 19 10 10 - 48 -

Επικράτησε στο ντέρμπι η Cosa Nostra.

Η Cosa Nostra και οι ESDDA Warriors, που ισοβαθμούσαν στον βαθμολογικό πίνακα του δεύτερου ομίλου της Winter Development League 2, με το ίδιο σερί 3 νίκες και 5 νίκες, ήρθαν αντιμέτωποι το Σάββατο 18-1-2020, για να αναρριχηθεί μία από τις δύο ομάδες υψηλότερα στον βαθμολογικό πίνακα.

Η πρώτη περίοδος βρήκε την Cosa Nostra να επικρατεί με σκορ περιόδου 14-9, καθώς οι ESDDA Warriors δεν βρήκαν γρήγορα τα πατήματά τους. Από την Cosa Nostra ξεχώρισε ο Μπρούστας με 8 πόντους και ο Καμπουράκης Γεώργιος με 5. Στο αντίπαλο στρατόπεδο ο Πατουλιάς θα πετύχει 6 πόντους με 2 τρίποντα.

Στη δεύτερη περίοδο οι ESDDA Warriors έδειξαν το καλύτερό τους πρόσωπο, δείχνοντας ότι θέλουν τη νίκη, καθώς ήταν πολύ καλοί αμυντικά περιορίζοντας την Cosa Nostra στους 8 πόντους, ενώ στην επίθεση πέτυχαν 19. Για την Cosa Nostra οι Καμπουράκης Γεώργιος και Μπρούστας πέτυχαν από 4 πόντους, ενώ από τους ESDDA Warriors ξεχώρισαν o Σαπουντζής με 5, ο Ζαχαριάδης με 4 ενώ πέτυχαν από ένα τρίποντο έκαστος, Δημητριάδης και Τσίτσιρας.