68
Reddicolo 8 4 13 10 - 35 -
Lions 20 26 4 18 - 68 -

Εύκολα οι Lions με σούπερ Ιορδάνου!

Κυριακή βράδυ στο κλειστό βοηθητικό 6 του ΣΕΦ και οι Reddicolo αντιμετώπισαν τους Lions για τον έκτο όμιλο της Development 2. Το παιχνίδι δεν μπορούμε να πούμε πως ήταν ιδιαίτερα ενδιαφέρον καθώς οι Lions κέρδιζαν προηγήθηκαν με 30 πόντους στο πρώτο ημίχρονο, για να πάρουν μια εύκολη νίκη με τελικό σκορ 35-68.

Από την πρώτη περίοδο οι Lions έδειξαν ότι δεν θα αφήσουν περιθώρια αμφισβήτησης. Οι γηπεδούχοι ξαφνιάστηκαν από την ταχύτητα με την οποία εκτελούσαν οι αντίπαλοι και από το πάθος που είχαν στην άμυνα! Αφού δέχτηκαν οχτώ πόντους σε πέντε λεπτά, οι Lions έσφιξαν την άμυνα και δεν ξαναδέχτηκαν καλάθι μέχρι το τέλος της περιόδου. Ενώ στον αντίποδα σκόραραν με ευκολία για το 8-20. Ο Κυρίτσης από τους Reddicolo σημείωσε τέσσερις πόντους, Παπουττζής (7) και Ιορδάνου (6) ηγήθηκαν των Lions.