58
Athens Deadbeats 3 7 5 6 - 21 -
Aces 18 13 6 21 - 58 -

Εύκολη νίκη για τους West Coast Aces

Οι West Coast Aces πήραν μία εύκολη νίκη κόντρα στους ελλιπέστατους Athens Deadbeats με 58-21 στο κλειστό του Περιστερίου.

Από την πρώτη περίοδο, η ομάδα του Μπατζάκα μπήκε στο παρκέ με το πόδι πατημένο στο γκάζι. Οι Aces, παίζοντας εξαιρετική άμυνα, προηγήθηκαν με 18-3 με το τέλος του πρώτου δεκαλέπτου, με τον Ευμορφόπουλο να σημειώνει 5 πόντους. Για τους Deadbeats, 2 πόντους έβαλε ο Σπύρος Μανιαδάκης.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, το σκηνικό της αναμέτρησης δεν άλλαξε με τους Aces να μεγαλώνουν διαρκώς την διαφορά τους, η οποία έφτασε τους 21 πόντους, 31-10 με το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Μαραβέλιας από την μία με 4 πόντους και Κοτσαδάμ από την άλλη με 3, ηγούνταν των επιθετικών προσπαθειών των ομάδων τους σε εκείνο το διάστημα.