10/02/2020
Reptors 13 16 14 18 - 61 -
Weak Us Beaches 14 5 8 9 - 36 -

Εύκολο έργο οι Rapetors.

Το απόγευμα του Σαββάτου, 8  Φεβρουαρίου, στο κλειστό της Ανθούσας, οι αποδεκατισμένοι Weak Us Beaches έκαναν καλό πρώτο δεκάλεπτο, αλλά στη συνέχεια οι Rapetors ανέβασαν κατακόρυφα την απόδοση τους και επικράτησαν εύκολα με 61 – 36.

Οι WUB μπήκαν δυνατά στον αγώνα και με 4 πόντους του Σταύρου, τρίποντο του Παπασταυριανού και βοήθειες από Πλεξίδα και Γαλάνη προηγήθηκαν με 3 – 11. Οι Rapetors ξύπνησαν και βρήκαν λύσεις με Κορρέ, Κ. Παπαγεωργίου(4), Α. Παπαγεωργίου και Αλεξανδρή, ενώ οι φιλοξενούμενοι με δίποντο του Νερατζή και βολή του Τζαμπούρα προηγούνταν με 13 – 14.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά και τρέχοντας σερί 9 – 0 με Αλεξανδρή, Α. Παπαγεωργίου, Ντόβα και Κορρέ πήραν προβάδισμα με 22 – 14. Οι WUB πέτυχαν δίποντο με τον Πλεξίδα και τρίποντο με τον Σταύρου, αλλά οι Rapetors με 5 πόντους του Α. Παπαγεωργίου πήγαν στα αποδυτήρια με διψήφια διαφορά (29 – 19).