28/01/2020
Peristeri Trelleborg 19 10 16 16 - 61 -
Μίνωες 20 5 10 14 - 49 -

Έχει πάρει φόρα η Trelleborg!

Το νικηφόρο σερί της στην Development League διεύρυνε η Peristeri Trelleborg, αφού κέρδισε με 61-49 τους Μίνωες στο ΣΕΦ το βράδυ του Σαββάτου.

Εντυπωσιακό σε εξέλιξη ήταν το πρώτο δεκάλεπτο, αφού και οι δύο ομάδες έβγαλαν όλο τους το ταλέντο στην επίθεση. Οι γηπεδούχοι σημείωσαν 19 πόντους με τους Δρακόπουλο, Τάτση και Τύρο και οι φιλοξενούμενοι 20 με τους Κυριακόπουλο, Αντωνάκη και Γκατζιά. Σκορ δεκαλέπτου, 19-20.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο ρυθμός του παιχνιδιού έπεσε πολύ, με τις δύο ομάδες να δίνουν έμφαση στην άμυνα. Η Trelleborg ούσα πιο αποτελεσματική έτρεξε ένα επιμέρους σκορ 10-5 και προηγήθηκε με 29-25. Οι Μίνωες μπορεί να «κόλλησαν» για τα καλά στην επίθεση όμως έμειναν κοντά στο σκορ στο τρίποντο του Πατίρη.