22/01/2020
Χάνειball 2 10 10 16 - 38 -
Χλατς 8 4 15 16 - 43 -

Για τον Νίκο και τον Αντώνη…

Το απόγευμα της Κυριακής, 19 Ιανουαρίου, στο κλειστό γήπεδο του Seven, σε ένα δυνατό ματς η Χλάτς επικράτησε 38 – 43 της Χάνειball και αφιέρωσε την νίκη στα αδικοχαμένα ανήψια του Γιώργου Ραβάνη Νίκο και Αντώνη που χάθηκαν την προηγούμενη βδομάδα σε αυτοκινητιστικό δυστύχημα.

Η Χλάτς ξεκίνησε πολύ καλά το πρώτο δεκάλεπτο και προηγήθηκε με 4 πόντους του Τριανταφύλλη και βοήθειες από Τ.Ράζνυ και Φέτσιο , ενώ η Χάνειball με δίποντο του Γ. Χριστόπουλου μείωσε σε 2-8.

Το δεύτερο δεκάλεπτο ξεκίνησε με τους γηπεδούχους να προσπαθούν να μειώσουν με Κ. Σ.Χριστόπουλο, Δ. Χριστόπουλο και Κ. Κ. Χριστόπουλο, όμως η Χλατς με Τ.Ραζνυ και Τριανταφύλλη διατηρούσε προβάδισμα με 7 – 12. Σε εκείνο το σημείο η Χάνειball με Δ.Σ. Χριστόπουλο και Κ.Κ. Χριστόπουλο έτρεξε σερί 5 – 0 και διαμόρφωσε το 12 – 12 σκορ ημιχρόνου.