18/02/2020
Αμφιδέξιοι 12 17 19 18 - 66 -
Old School 13 14 18 16 - 61 -

Happy end για τους Αμφιδέξιους.

Οι Αμφιδέξιοι στον πρώτο όμιλο της Winter Master 1 League 19/20, δεν τα πάνε και τόσο καλά φέτος, καθώς έχουν σερί, 4 νίκες και 6 ήττες και θα είναι το outsider στην αναμέτρηση με τους Old School, καθώς οι τελευταίοι έχουν σερί στο όμιλο 7 νίκες και 4 ήττες (ένας αγώνας παραπάνω). Ωστόσο, στον πρώτο γύρο, οι φιλοξενούμενοι, τότε, Αμφιδέξιοι, είχαν επικρατήσει με 48-62 και ήθελαν να διπλασιάσουν τις νίκες τους απέναντι στους Old School, έστω και αν είναι μαθηματικά ανώτεροι ως αντίπαλος.

Η πρώτη περίοδος θα ξεκινήσει με τους Αμφιδέξιους να περνάνε γρήγορα γρήγορα μπροστά στο σκορ (8-2) και στο 07’ 44’’ θα αναγκάσουν τους Old School σε time out. Μετά το time out οι Old School θα είναι πίσω στο σκορ καθόλη τη διάρκεια του δεκαλέπτου και δε θα περάσουν μπροστά, παρά μόνο στα τελευταία δευτερόλεπτα (00’40’’) με το σκορ να γίνεται 12-13 που θα είναι και τελικό για το δεκάλεπτο. Για τους Αμφιδέξιους, ο Μπάρας θα πετύχει 2 τρίποντα και ο Κοντορής θα προσθέσει άλλους 4. Για τους Old School, 6 πόντοι θα έρθουν από τον Πέγκα και 3 από τον Χατζηαργύρη.