14/09/2020
Athens Deadbeats 9 6 8 12 - 37 -
Deportivo Faliro 15 12 22 18 - 67 -

Καλωσήρθες Deportivo Faliro!

Το απόγευμα του Σαββάτου, στο Athens Sports Hall, οι Deadbeats ήταν ανταγωνιστικοί για ένα δεκάλεπτο, όμως στη συνέχεια οι νεοφερμένοι στην διοργάνωση Deportivo Faliro παίζοντας εξαιρετικό μπάσκετ δείχνοντας πως θα δούμε όμορφα πράγματα μέσα στην σεζόν επικράτησαν εύκολα με 35 – 67.

Η Deportivo άνοιξε το σκορ του αγώνα με Δήμτσο, Κριεκούκη να σκοράρουν, όμως οι κόκκινοι απάντησαν με Γεωργαλά, Κονταράτο και Μηνδρινό μείωσαν 7-9.Στην συνέχεια οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν την απόδοσή τους και με Γάτσιο(4), Αδαμόπουλο και Μαρούσο ξέφυγαν 9 – 15.
Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Deadbeats μπήκαν με σκοπό να φέρουν το ματς στα μέτρα τους σκοράροντας με Μηνδρινό και Θαλασσούδη, αλλά η ποιότητα της Deportivo άρχισε να φαίνετε.Γάτσιος(4), Δήμτσος,Λοϊζίδης, Κριεκούκης και Μαρούσος πέτυχαν συνολικά 12 πόντους στέλνοντας την ομάδα τους στο ημίχρονο με το υπέρ της 15 – 27.