03/02/2020
Deflections 8 19 13 16 - 56 -
Slam Ducks 10 12 7 6 - 35 -

Με σοβαρότητα στο δεύτερο ημίχρονο οι Deflections.

Ένα ημίχρονο ήταν αρκετό για τους Deflections, οι οποίοι κατάφεραν να κερδίσουν τους Slam Ducks με 56-35 και να πιάσουν πάλι στην κορυφή τους Lobsters που είχαν νικήσει νωρίτερα. Στο πρώτο ημίχρονο οι Slam Ducks ήταν ανταγωνιστικοί, αλλά έχασαν τον Μαυροζούμη με τραυματισμό και στην συνέχεια κατέρρευσαν, πράγμα που εκμεταλλεύτηκαν στο έπακρο οι Deflections.

Το ξεκίνημα του παιχνιδιού δεν ήταν ιδανικό για τους Deflections, οι οποίοι ήταν πάρα πολύ άστοχοι. Αυτό έδωσε την ευκαιρία στους αντιπάλους τους να βρουν στόχο στην επίθεση και με έξυπνες επιλογές να βρεθούν μπροστά στο πρώτο δεκάλεπτο με 8-10. Ο Πάλλας έβαλε τέσσερις πόντους για τους γηπεδούχους, ο Μαργάνης είχε τέσσερις και ο Μαυροζούμης τρεις για τους Ducks.