20/01/2020
Athens Bucks 8 12 16 19 9 64 -
Black Panthers 10 16 10 19 5 60 -

Με την ψυχή στο στόμα οι Athens Bucks, νίκη στην παράταση!

Σε ένα κλειστό παιχνίδι, όπου οι Black Panthers ήταν μόλις πέντε αλλά στο μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού μπροστά, οι Athens Bucks νίκησαν στην παράταση με 64-60. Για να φτάσει όμως το ματς εκεί χρειάστηκε ένα επιθετικό ριμπάουντ του Δανιά, που σημείωσε καλάθι και πήρε φάουλ με τέσσερα δέκατα του δευτερόλεπτου. Και αφού πέτυχε την βολή ισοφάρισε σε 55-55. Εκεί, και αφού οι Black Panthers έμειναν με τέσσερις παίκτες, κέρδισαν 64-60!

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι ομάδες έδειχναν νωθρότητα και σκόραραν με το σταγονόμετρο. Ειδικά οι Athens Bucks αστόχησαν σε αρκετά lay up, γεγονός που τους κράτησε πίσω στο σκορ με 8-10! Σπυριδώνης, Αμανατίδης, Χάλαρης και Σιμώτας τα καλάθια των Bucks, Καραμάνης (4), Μένεγος (4) και Καββαδίας (2) για τους Πάνθηρες.