03/02/2020
Harlems 15 9 8 16 - 48 -
Pressof BC 10 15 9 9 - 43 -

Με το δεξί στο δεύτερο γύρο οι Harlems!

Απόγευμα Σαββάτου στο Περιστέρι & για την 12η αγωνιστική της Development League οι Harlems (8-3) φιλοξένησαν την Pressof (7-4) και αναδείχθηκαν νικητές μετά από μια σαραντάλεπτη μάχη επαναλαμβάνοντας την επιτυχία του πρώτου γύρου.

Καλύτερο ξεκίνημα πραγματοποίησε η ομάδα του Ρουσιώτη στο ματς, καθώς προηγήθηκε με 8-4 & 13-7 χάρη στους Σταυρόπουλο (7π) Μότσιο & Σιάμο (από 4π), κλείνοντας εν τέλει το πρώτο δεκάλεπτο στο +5 (15-10) με τον Καραντζιά(5π) να διακρίνεται για τους φιλοξενούμενους.

Στην δεύτερη περίοδο η Pressof ανέτρεψε την κατάσταση με ένα επιμέρους 2-9 στα πρώτα πέντε λεπτά χάρη στην αλλαγή της άμυνας της σε ζώνη που έδωσε ενέργεια και για την επίθεση με δύο βόμβες τριών πόντων των Νομικού και Παπαθανασίου(5π). Με το ίδιο όμως νόμισμα απάντησαν κι οι γηπεδούχοι με τους Χατζημιχαήλ & Κουτρουμπή, με τον Μακαρίτη ωστόσο (4π)