ΤΜΡ
0
0

Ανακεφαλαίωση

Νικηφόρα ξεκίνησε το θεσμό του κυπέλλου η ομάδα των Τιτάνων, καθώς επιβλήθηκε των Sintrim Team με σκορ 46-33.

Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε μουδιασμένα για τις δύο ομάδες. Ενδεικτικό είναι πως στο τέλος του, το σκορ ήταν 7-4 υπέρ των γηπεδούχων. Τέσσερις πόντους ο Καλογήρου για τους Τιτάνες και τέσσερις ο Σβεντσίδης για τους Sintrim.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο και οι δύο ομάδες πήραν μπρος, οι Τιτάνες όμως ήταν πιο ουσιαστικοί και κατάφεραν να αυξήσουν τη διαφορά. Οι οκτώ πόντοι του Βασιλειάδη συνέβαλαν πολύ σε αυτό. Από τους Sintrim, Τέσσερις πόντους πέτυχε ο συνήθης ύποπτος Σβεντσίδης. Σκορ ημιχρόνου 22-13.

Στο τρίτο δεκάλεπτο είχαμε μια από τα ίδια, Αλειφτήρας, Παταπούδης και Καλαθάς πήραν τα ηνία στο σκοράρισμα για τους Τιτάνες, ενώ για τους Sintrim, Μαυράκης και Νατσίδης προσπάθησαν να ξυπνήσουν την ομάδα τους.

Το τελευταίο δεκάλεπτο είχε περίπου διαδικαστικό χαρακτήρα, καθώς η διαφορά δεν έλεγε να ροκανιστεί σημαντικά. Παταπούδης και Καλαθάς ήταν τα βαρόμετρα των νικητών, ενώ από πλευράς ηττημένων Σβεντσίδης και Νατσίδης. Τελικό σκορ 46-33 και νίκη για τους Τιτάνες.

Τιτάνες (Καράτσιαλης): Λάππας, Καλογήρου 10(1), Αλειφτήρας 4, Παταπούδης 6(2), Τσιβελεκίδης 2, Βασιλειάδης 12, Νούτσιας, Δημητριάδης, Καλαντζής 4, Καλαθάς 8, Τσουφλίδης.

Sintrim Team (Μαυράκης): Τρούπκος 3, Λιβέρης 9, Μαυράκης 2, Λακκιώτης, Νατσίδης 5, Ασλανίδης, Παζούλης, Σβεντσίδης 13, Λαδόπουλος 1, Καραουλάνης.

Τί μας άρεσε: Η εμφανώς ενισχυμένη ομάδα των Sintrim, καθώς πρόσθεσε νέους παίκτες για το θεσμό του κυπέλλου και οι πολύ καλά δουλεμένοι Τιτάνες οι οποίοι ίσως πασάρουν περισσότερες φορές πριν τη τελική προσπάθεια από οποιαδήποτε ομάδα.