10/02/2020
Beer Team 6 9 14 9 - 38 -
Anonymous BC 14 12 10 19 - 55 -

Μια ανάσα από την κορυφή οι Anonymous!

Οι Anonymous κέρδισαν στον Κολωνό την Beer Team με 55-38 και παρέμειναν μία νίκη πίσω από τους Kourkoutes, στο κυνήγι της κορυφής του έκτου ομίλου της Development 2 League.

Από το ξεκίνημα του παιχνιδιού, οι Anonymous μπήκαν με το πόδι πατημένο στο γκάζι και με τον Ελευθεριάδη να σημειώνει 5 πόντους, προηγήθηκαν με 14-6 με το τέλος του πρώτου δεκαλέπτου. Για την Beer Team, 4 πόντους σημείωσε ο Μαυράκης, ενώ 2 πόντους πρόσθεσε ο Κώστας Ζελάγια.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, το μοτίβο της αναμέτρησης δεν άλλαξε, με τους τυπικά φιλοξενούμενους να διατηρούν με ευκολία το προβάδισμά τους. Οι Anonymous, με μπροστάρη τον Μπουτσικάκη που σημείωσε 3 πόντους, ανέβασαν κι άλλο την διαφορά τους που έφτασε στους 11, 26-15 με το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Για τους γηπεδούχους, 5 πόντους σημείωσε ο Θεοδοσόπουλος.