21/09/2020
Reddicolo 13 7 6 15 - 41 -
Leontario BC 12 15 11 10 - 54 -

Νέα νίκη το Leontario!

Την δεύτερη νίκη του, σε ισάριθμα παιχνίδια, για τον 12ο όμιλο του Basketaki Cup πέτυχε το Leontario , σαββατόβραδο, 19 Σεπτεμβρίου, στο Basketaki Arena, επικρατώντας πιο δύσκολα απ’ ότι δείχνει με 41 – 54 των Reddicolo.

Oι Reddicolo ξεκίνησαν καλύτερα τον αγώνα και προηγήθηκαν με Γιαννούλη, Γραμματόπουλο και Ζήση, όμως η απάντηση από το Λεοντάριο με 7 πόντους του Πλαγιαννάκου και 5 του Τσιάντη έκαναν το σκορ 6 – 12. Οι γηπεδούχοι όμως έκλεισαν προπορευόμενοι το δεκάλεπτο καθώς το επιθετικό κρεσέντο του Ανδρικόπουλου με 7 συνεχόμενους πόντους έγραψε το 13 – 12.
Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Reddicolo μπλόκαραν στην επίθεση πετυχαίνοντας μόνο 7 πόντους με Ανδρικόπουλο, Γραμματόπουλο και Λούτσο, με αποτέλεσμα το Leont