10/02/2020
Λύκοι 6 12 9 13 - 40 -
Το Τρίτο Φύλο 8 5 6 15 - 34 -

Νίκη-ανάσα οι Λύκοι!

Το απόγευμα του Σαββάτου, 8 Φεβρουαρίου, στο κλειστό γήπεδο του Seven, οι Λύκοι είχαν το προβάδισμα στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και παρά την αντεπίθεση του Τρίτου Φύλου στην τελευταία περίοδο επικράτησαν με 40 – 34.

Οι ομάδες μπήκαν νευρικά στον αγωνιστικό χώρο και πέρασαν 5 λεπτά μέχρι να βρουν τον στόχο.Ο Σάββας με δίποντο άνοιξε το σκορ του αγώνα για να απαντήσει ο Κώνστας με τρίποντο από την γωνία. Στη συνέχεια ο Κολυτόα πέτυχε δύο καλάθια για τους Λύκους, ενώ το Τρίτο Φύλο με τρίποντο του Παντελή και δίποντο του Γεωργάκη είχε προβάδισμα με 6 – 8.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα και με Γιαννακουδάκη, Σταχτιάρη και Κούβελα προηγήθηκαν 13 – 8. Το Τρίτο Φύλο αντέδρασε και με δίποντο του Παντελή και βολές από Σεβαστόπουλο και Κώνστα ισοφάρισε 13 – 13, όμως οι Λύκοι με τρίποντο του Κολυτού και δίποντο του Κατσίκη πήγαν στα αποδυτήρια με το υπέρ τους 18 – 13.