18/02/2020
Clowns 15 6 18 6 - 45 -
Beer Team 18 8 16 5 - 47 -

Νίκη πεντάδας για τις “Μπύρες”!

Σε εξ αναβολής αναμέτρηση για την ένατη αγωνιστική του έκτου ομίλου της Development ΙΙ League οι Chicago Bullηδες(6-5) υποδέχθηκαν το Σαββάτο το απόγευμα στο κλειστό του Περιστερίου την ισόβαθμη τους Βeer Team (6-5) με τους τελευταίους να κατακτούν το δίποντο της νίκης σε ένα σαραντάλεπτο μπρα ντε φερ στις λεπτομέρειες βασιζόμενοι στην άμυνα μετά από 3 σερί ήττες στο μαραθώνιο του πρωταθλήματος.

Οι φιλοξενούμενοι πάτησαν καλύτερα στο παρκέ προηγούμενοι με 7-12 στο πεντάλεπτο χάρη στους Θεοδοσόπουλο(6π), Α.Μαυράκη(4π) και τη βόμβα τριών πόντων του Μ.Μαυράκη με τους γηπεδούχους να ισορροπούν  χάρη στους πολυβολητές Σαρίκα(5π), Μπουρνάζο & Μαλαμάκη (από 3π) με τον τελευταίο λόγο να ανήκει στους Κρεκούκη(3π) & Ζελάγια που με καλάθι του τελευταίου η Beer Team προηγήθηκε στο δεκάλεπτο με 15-18.