13/10/2020
Lobsters BC 20 15 14 15 - 64 -
Α.Σ.Κ. Αρισταίος 16 16 12 13 - 57 -

Οι Lobsters τη … ματσάρα!

Σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι, από το οποίο δεν μπορούσες ούτε να πάρεις τα μάτια σου από πάνω του, ούτε μπορούσες να προβλέψεις ποιος θα είναι ο νικητής, οι Lobsters νίκησαν εν τέλει με 64-57 τον Αρισταίο και ξεκίνησαν θετικά τη φετινή τους πορεία στα σαλόνια της Development κατηγορίας.

Τρικαλιώτης (2) και Τρέντσιος ξεκίνησαν από νωρίς να .. κουβαλούν” τους Lobsters στον επιθετικό τομέα, με τους Βαλερά και Σοφούλη να απαντούν για την αρμάδα” του Δεμέναγα, με το δεκάλεπτο να κλείνει στο 20-16 για τους γηπεδούχους.

Κοντά στο σκορ οι δύο ομάδες καθόλη τη διάρκεια και του δεύτερου δεκαλέπτου, με τον Βαλερά να καταθέτει… τόνους ενέργειας στο παρκέ κρατώντας τους “νησιώτες”, καθώς ο Τρικαλιώτης συνέχισε να εκτελεί από την περιφέρεια  για το προβάδισμα των Lobsters 35-32, για ημίχρονο.