22/09/2020
Deflections 13 11 14 10 - 51 -
Πήγασος 14 9 10 18 - 48 -

Πήραν το ντέρμπι οι Deflections!

Οι Deflections, έδειξαν χαρακτήρα στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού και πήραν μία δύσκολη νίκη με 51-48 κόντρα στον Πήγασο, στο κλειστό της Ανθούσας.

Από το πρώτο δεκάλεπτο, το παιχνίδι ήταν ντέρμπι, χωρίς καμία ομάδα να μπορεί να ξεφύγει στο σκορ. Η ομάδα του Χειράκη, ήταν λίγο καλύτερη, και με τους Παπακωνσταντίνου και Νικολαΐδη να σημειώνουν 13 πόντους, προηγήθηκαν με 14-13 με το τέλος της περιόδου. Για τον Πήγασο, 4 πόντους σημείωσε ο Παναγιώτης Βουρλιώτης.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, ο Πήγασος αντέδρασε. Η ομάδα του Ηλία Ρόκα, με τον Κατινάκη και Ρουσσάκη να ηγούνται στο σκοράρισμα, έτρεξαν ένα επιμέρους 11-9 σερί και έκλεισαν το πρώτο ημίχρονο μπροστά στο σκορ με 24-23. Για τους Deflections, 4 πόντους σημείωσε ο Κώστας Μαζιώτης.