0
0

Ανακεφαλαίωση

Οι καθηγητές κατάφεραν να πάρουν τη νίκη απέναντι στους μαχητικούς SKG Sonics.

Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε δυνατά για τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι με αιχμή του δόρατος τους Ιωαννίδη και Ζαχαριόγλου, κατάφεραν να πάρουν μια αρκετά μεγάλη διαφορά. Από τους SKG ξεχώρησε ο Τροφίδης. Σκορ δεκαλέπτου 8-20.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν την αντεπίθεσή τους. Ο Δούκας με τέσσερις πόντους και ο Τροφίδης με πέντε, έδωσαν το σύνθημα για την αντεπίθεση της ομάδας τους. Ο αρχηγός Λευτέρης Δερέκας από την άλλη, σκόραρε τέσσερις πόντους. Τέλος ημιχρόνου και σκορ 20-29.

Οι καθηγητές μπήκαν δυνατά στο 3ο δεκάλεπτο, αποφασισμένοι να διευρύνουν τη διαφορά και το κατάφεραν. Ζαχαριόγλου, Δερέκας και Μυγδανάλευρος έβαλαν τη μπάλα στο αντίπαλο καλάθι σκοράροντας μαζί 12 πόντους. Από τους Sonics ξεχώρισε ο Τροφίδης.

Τροφίδης και Δούκας συνέχισαν να σκοράρουν στο τέταρτο δεκάλεπτο, από την άλλη ο Δερέκας αστάμητος και έτσι οι φιλοξενούμενοι έφυγαν από το κλειστό της ΔΕΚΑ νικητές.

SKG Sonics (Μελισσάς): Μπραούζης 2, Ζαχαριάδης, Τροφίδης 24(3), Χατζηλάμπου, Καποδίστριας 2, Μελισσάς, Καρακούσης 5, Ρωμούδης 2, Δούκας 10.

Los Professores (Δερέκας): Δερέκας 14, Ιωαννίδης 14, Ανθυμίδης 11(3), Μυγδανάλευρος 7(1), Ζαχαριόγλου 13, Τσιριγώτης 5, Νταμπούδης 2.

Τί μας άρεσε: Είναι δύο από τις ομάδες οι οποίες ανεξαρτήτως αποτελέσματος, απολαμβάνουν κάθε αγώνα που παίζουν.