21/09/2020
Peristeri Trelleborg 7 26 18 28 - 79 -
Black Panthers 10 7 12 15 - 44 -

Σε τροχιά πρόκρισης η Peristeri Trelleborg !

Βράδυ Σαββάτο στο Περιστέρι κι η Trelleborg φιλοξένησε για τον 21ο όμιλο του Basketaki Cup τους Black Panthers και φορτσάροντας μετά τα πρώτα 13 λεπτά δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το δύο στα δύο βάζοντας υποθήκη πρόκρισης με την ευρεία επικράτηση της.

Το πρώτο δεκάλεπτο ανήκε στους φιλοξενούμενους που … μπήκαν καλύτερα στο παρκέ με τους Κ.Καββαδία (5), Σουβλάκη (3) & Καραμάνη (2) &χτυπώντας από τα 6.75 προσπέρασαν προς το τέλος του πρώτου δεκαλέπτου τους κάπως νωθρούς αντιπάλους τους (Παύλου 3, Δαλέζος & Τύρος 2) που έληξε με 7-10.

Ακολούθησε ένα 10-0 των γηπεδούχων με μπροστάρηδες τους Τύρο (8), Δρακόπουλο & Παύλου (από 6), Τσίντζα (5) & Βαγενά (3) ανταπέδωσαν με το ίδιο ..τρίποντο νόμισμα ενώ παράλληλα η άμυνα τους έσφιξε, τόσο ώστε μόνο οι Σουβλάκης (3),  Κατωπόδης (2) σκόραραν εντός πεδιάς με συνέπεια η διαφορά να εκτοξευθεί σε σχεδόν διπλό σκορ (33-17) στο τέλος του πρώτου μέρους.