17/02/2020
Antilalos BC 14 13 14 12 - 53 -
G-vana 11 9 10 12 - 42 -

Σταθερά στην τετράδα ο Αντίλαλος!

Απόγευμα Σαββάτου και για την 14η στροφή του τρίτου ομίλου της Development League, ο Αντίλαλος (8-5) υποδέχθηκε στο κλειστό του Περιστερίου τη G-Vana (3-10) και ελέγχοντας το ρυθμό μετά το πρώτα δέκα λεπτά έφτασε στην ένατη φετινή του νίκη θεμελιώνοντας γερά τη θέση για τα μπαράζ ανόδου.

Ισορροπημένη η αρχή της αναμέτρησης με τις ομάδες να συμβαδίζουν κατά τη διάρκεια του πρώτου δεκαλέπτου με τους Σουλτάτο(5π)& Γκολέ(4π) να ηγούνται των προσπαθειών των γηπεδούχων όσο απ’ την άλλη ο Τζανάκης (7π) τράβαγε το κουπί για την ομάδα του με τους πρώτους να συντηρούν ένα μικρό προβάδισμα στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου (14-11).

Η άμυνα ζώνης που επέλεξαν στη δεύτερη περίοδο ήταν αυτή που έφερε καρπούς στο πίσω μ