12/10/2020
Optimus Priamus 16 7 11 10 - 44 -
Χάνειball 20 12 18 13 - 63 -

Super Χανειball στην πρεμιέρα!

Το απόγευμα του Σαββάτου 10, Οκτωβρίου στο κλειστό γήπεδο του Seven, η Χάνειball στην πρεμιέρα της στον τρίτο όμιλο της D2, πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση επιβλήθηκε σχετικά εύκολα 44 – 63 των Optimus Priamus .

Πολύ γεμάτο ήταν το πρώτο δεκάλεπτο με τις δύο ομάδες να παίζουν καλά στην επίθεση. Οι Priamus μπήκαν πιο δυνατά και προηγήθηκαν με Ρουκούνη, Σακελλαρίου και Μπούρμπουλα(4), για να μειώσει η Χάνειball με Βασιλείου, Καραμπά και Γούβη (8– 7). Στην συνέχεια η ομάδα του Μουστάκα έβρισκε λύσεις στην επίθεση με Καλτσάκα, Χατούνογλου(4), και Μπούρμπουλα, ενώ για τους φιλοξενούμενους, ο Κ.Κ. Χριστόπουλος ντύθηκε LeBron James και με 11 συνεχόμενους προσωπικούς του πόντους έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του 16 – 20.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο έπεσαν κάπως οι ρυθμοί του αγώνα. Οι Priamus πέτυχαν 7 πόντους με Χατούνογλου , Ρουκούνη και Μπούρμπουλα , ενώ η Χάνειball με Καραμπά(6) και Γούβη(4) να τραβούν το κουπί στην επίθεση , πήγαν στα αποδυτήρια με το υπέρ τους 23-32.