Summer Development League 23/24

Πρώτο ροζάκι για τους West Side!

Μετά από τρεις ήττες σε ισάριθμα παιχνίδια, οι West Side πήραν το πρώτο τους ροζ φύλλο αγώνα στον δεύτερο όμιλο της Summer Development League, καθώς για την τέταρτη αγωνιστική κέρδισαν την ΧάνειBall με 55-72, αναγκάζοντάς την στην πρώτη της ήττα, με τις δύο ομάδες να κατεβαίνουν με πολλές απουσίες!

Έστω και δύσκολα οι Τερμίτες!
Αρκετά δύσκολα και με μεγάλο κόπο, οι Τερμίτες κατάφεραν να κερδίσουν την σκληροτράχηλη Mandra Heat με σκορ 63-57, έπειτα από ένα ημερολόγιο παιχνίδι στο Μαζαράκης!
Εβγαλαν αντίδραση οι Τεμπελχανάδες!

Οι Τεμπελχανάδες, παρά τις πολλές απουσίες, ανέβασαν στροφές στο δεύτερο ημίχρονο και πήραν τη νίκη απέναντι στους Alimos Leopards με σκορ 43-54.

Έπεσαν μαχόμενοι οι Flint Tropics!

Το απόγευμα της Κυριακής έλαβε μέρος για αναμέτρηση μεταξύ των Flint Tropics εναντίον των Flying Circus, για την 3η αγωνιστική της Summer Development League.

Πρώτη νίκη για την Intercity!

Η Intercity βρήκε ρυθμό στην επίθεση μετά το πρώτο δεκάλεπτο και πανηγύρισε την πρώτη της νίκη στο Summer League απέναντι στους Chicago Hulks.

Δια πυρός και σιδήρου οι Iron Maidan!

Σε ένα αμφίρροπο ματς που κρίθηκε στα τελευταία λεπτά , οι Iron Maidan επικράτησαν με 39-43 των Κόπανων στον Κολωνό ,στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του Summer Development League.

"Πίνοντας" ανοίγει η όρεξη για τους Kasonic!

Τρία στα τρία για τους Kasonic Beers στον τέταρτο όμιλο της Summer Development League, καθώς για την τρίτη αγωνιστική κέρδισαν την G-Vana με 51-69 στο Basketaki Arena!

Συνεχίζει αήττητος με Αγραπίδη ο Ερυθρός Σταυρός!

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Πέτρο Αγραπίδη, ο Ερυθρός Σταυρός επικράτησε της Rakuzan και συνεχίζει αήττητος στο Summer League.

Εύκολο απόγευμα Κυριακής για τους Dreamers!

Κανένα πρόβλημα δεν είχαν οι Dreamers  την Κυριακή στο Athens Sports Hall,  καθώς επικράτησαν με 81-60 της Διrtus Bologna , στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του Summer Development League.

Λίγοι αλλά λέοντες!

Tι και αν εμφανίστηκαν με 5 παίκτες, τι και αν απέναντι τους είχαν μια πιο νέα και συνάμα πιο πλήρης ομάδα, τι και αν βρέθηκαν πίσω στο σκορ, ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΦΥΛΛΟ απέδειξε για πολλοστή φορά οτι μόνο τυχαία δεν ηταν η άνοδος στην Development League, καθώς όντας ανώτερο στο τελευταίο κρίσιμο δεκάλεπτο νίκησε πανάξια τους kazha Dooms με σκορ 54-58!

Αγρίεψαν οι Προβατίνες!

Τη 2η νίκη τους στη Summer Development League πανηγύρισαν οι Προβατίνες που επικράτησαν κόντρα στα Ναυάγια με 60-47. Όταν οι γηπεδούχοι ανέβασαν ρυθμούς, οι φιλοξενούμενοι έδειξαν ότι δεν μπορούν να ακολουθήσουν και έτσι οι Προβατίνες μετρούν πλέον 2 νίκες και 1 ήττα. Από την άλλη, αυτή ήταν η πρώτη ήττα των Ναυαγίων που έχουν και ένα ματς λιγότερο (1-1).

Κράτησαν εύκολα το αήττητο οι Los Lambriniers!
Άνετο πέρασμα από το Basketaki Arena το μεσημέρι της Κυριακής 28 Απριλίου έκαναν οι Los Lambriniers, καθώς ελέγχοντας τον ρυθμό και κυριαρχώντας μέσα στο ζωγραφιστό, δε δυσκολεύτηκαν να κάμψουν την αντίσταση των Terroristas με 73 – 58.

Με εμφατικό τρόπο η πρώτη νίκη των Esdda Graduates!
Οι Esdda Graduates έκαναν το καλύτερο δεκάλεπτο της ιστορίας τους το απόγευμα της Κυριακής, διαχειρίστηκαν την μεγάλη διαφορά που πήραν από το ημίχρονο και έφτασαν σε μία άνετη σχετικά νίκη απέναντι στους Los Amarousio Lakers.

Επική ανατροπή οι Ntua Diesels!

Τρομερή ματσάρα, με μπασκετική ένταση, εναλλαγές στο σκορ,τρίποντα και μεγάλη ανατροπή παρακολουθήσαμε το απόγευμα της Κυριακής στο Basketaki Arena, με τους Ntua Diesels να επιστρέφουν από το - 17 και να παίρνουν μία τεράστια νίκη απέναντι στην Old Firm με 59 – 62.

Το πάθος παρέσυρε τους Σουταράδες!
Με το νεανικό τους πάθος να παρασύρει την παρέα των Σουταράδων, οι γηπεδούχοι πήραν το ντέρμπι απέναντι στους Brooklyn Nerds με τελικό σκορ 57-53.
Με ωραίο μπάσκετ το ροζ για την Trelleborg!

Βράδυ Σαββάτου στο κλειστό του Μαζαράκη οι Beeranhas, υποδέχθηκαν την Peristeri Trelleborg, με τους φιλοξενούμενους να παίζουν τρομερή άμυνα στο δεύτερο ημίχρονο και να επικρατούν με 34-57.

Τρίτη σερί για την καλοκαιρινή Φιορετσίνα!
Βράδυ Σαββάτου στο κλειστό του Μαζαράκη οι Kourkoutes All-Star υποδέχθηκαν την Φιορετσίνα, με τους φιλοξενούμενους να επικρατούν με 47-55 και να συνεχίζουν αήττητοι στο Summer League.

Μιχαλακάκος πάντα και παντού!
Με το μεγάλο τους αστέρι να κάνει triple double και κάνοντας μια άκρως ενθαρρυντικό εμφάνιση για τη συνέχεια του πρωταθλήματος, οι Frigo Driver επιβλήθηκαν της Drink Team με σκορ 61-75 στο ΣΕΦ!
Έσπασε το ρόδι η Giderpool!

Ανεβάζοντας ρυθμό στο δεύτερο ημίχρονο, η Giderpool επικράτησε 48-31 των Hungry Wolves και πήρε την πρώτη της νίκη στο Summer League.

Πρώτη νίκη για τους Dominatorz!

Την πρώτη τους νίκη στο Summer League πανηγύρισαν οι Dominatorz, οι οποίοι επικράτησαν 38-47 της Buzzer Beer.