Summer Evolution League 23/24

Στον "αυτόματο" τα Ano Liosia!

Δύο στα δύο για τα Ano Liosia στον τρίτο όμιλο της Summer Evolution League, καθώς σε εξ αναβολής παιχνίδι για την πρώτη αγωνιστική κέρδισαν τους μαχητικούς Hoopers με 60-79 στο κλειστό της Ζωφριάς!

Δεν αλλάζει τη συνταγή η Pressof!

Μπορεί η Pressof να μην ήταν όσο εύστοχη είναι τις περισσότερες φορές πίσω από τα 6.75, κατάφερε όμως να κερδίσει τους Buzzer Eaters με τελικό σκορ 64-41.

Πίσω στα ροζ οι Μίνωες!

Επιστροφή στις νίκες για τους Μίνωες, οι οποίοι φάνηκαν ανώτεροι στο δεύτερο ημίχρονο και επικράτησαν σχετικά άνετα των Retro Pacers στο κλειστό της Ζωφριάς.

Καθάρισε ο Θωμόπουλος για τους Colombians!
Βράδυ Κυριακής στο κλειστό του ΓΣΠ οι Ρούκουνες υποδέχθηκαν τους Colombians, με τους φιλοξενούμενους να επικρατούν με 70-74 μετά από ένα ωραίο και γρήγορο ρυθμό παιχνίδι.

Μίλησε η εμπειρία για την Saint Pauli!
Βράδυ Κυριακής στο κλειστό του ΓΣΠ η Saint Pauli υποδέχθηκε τους Χαβαlakers, με τους γηπεδούχους να δείχνουν χαρακτήρα στο τέλος και να επικρατούν με 61-55.

Πλήρωσαν το κακό ξεκίνημα οι Μίνωες.

Βράδυ Κυριακής , με τους Δαλάι Κλάμα να υποδέχονται τους Μίνωες στο κλειστό του Κάρβουνου, για την τρίτη αγωνιστική της Summer Evolution League.

Παραμένουν αήττητα τα «Πιστόλια»!

Βραδάκι Κυριακής με τους Collectors να υποδέχονται τους Athens Pistols, για την 3η αγωνιστική της Summer Evolution League, στο κλειστό του Κάρβουνου στο Περιστέρι. Οι ομάδες καλούνταν να υπερασπιστούν το αήττητο τους σερί στη διοργάνωση, με καλύτερους να αναδεικνύονται οι Athens Pistols αφού επικράτησαν απέναντι στους Συλλέκτες, με σκορ 52-70.

Δεν... κόβει ρυθμό η Pressof!
Έπειτα από ένα παιχνίδι που πάλεψε πολύ για να το πάρει, η Pressof επιβλήθηκε των LazerWolves στο Μαζαράκης, με τελικό σκορ 65-68!
Σοβαρή και ορεξάτη η Partouzan!

Τη 2η νίκη της στη Summer Evolution League πανηγύρισε το βράδυ της Δευτέρας 29 Απριλίου η Partouzan (2-1) που επικράτησε με 58-72 κόντρα στους Λύκους. Οι φιλοξενούμενοι έβγαλαν ενέργεια και στο μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού κράτησαν διψήφια απόσταση από τους αντιπάλους τους, οι οποίοι δεν μπόρεσαν να βρουν λύση αμυντικά ώστε να τους περιορίσουν. Έτσι οι Λύκοι έφτασαν πλέον τις 2 ήττες και το ρεκόρ τους έπεσε στο 1-2.

Δείχνουν έτοιμοι για κάτι μεγάλο οι Young Ballers!

Δευτέρα βράδυ στο κλειστό του Seven για το πρωτάθλημα του Summer Evolution League, οι Young Boys συνέχισαν τη ξέφρενη πορεία τους, καθώς με τους Μπάραμπα και Κρόκο να πραγματοποιούν εξαιρετική εμφάνιση νίκησαν τα ΠιstοlιΑ με σκορ 52-38 και παρέμειναν αήττητοι!

Το δεύτερο ‘’ροζ’’ για τα Tsouvalia υπό το βλέμμα της νέας γενιάς!

Δευτέρα βράδυ στο κλειστό του Seven για το πρωτάθλημα του Summer Evolution League, τα Tsouvalia υπο το βλέμμα των Κυριακίδη και Καλαντζή ‘’juniors’’ πέτυχαν τη δεύτερη φετινή νίκη, καθώς επιβλήθηκαν δίκαια των Alpinists με σκορ 71-59!

Έστησε «πάρτι» στη Ζωφριά ο Αρισταίος!

Σε… παράσταση για ένα ρόλο μετέτρεψε ο Αρισταίος το ματς κόντρα στις Αλησμόνητες Πατρίδες στο γήπεδο της Ζωφριάς για τη 3η αγωνιστική της Summer Evolution League. Οι φιλοξενούμενοι δε βρήκαν καμία αντίσταση στο παιχνίδι τους, καθώς οι γηπεδούχοι δεν μπόρεσαν σε κανένα σημείο να ακολουθήσουν το ξέφρενο ρυθμό των αντιπάλων τους και έτσι ήρθε μία άνετη νίκη με 43-95 για την ομάδα του Δεμένεγα. Με αυτό το ροζ φύλλο αγώνα ο Αρισταίος έκανε το «3Χ3», ενώ οι Αλησμόνητες Πατρίδες ηττήθηκαν για πρώτη φορά στο καλοκαιρινό πρωτάθλημα (2-1), σε ένα ματς που σίγουρα θέλουν να αφήσουν πίσω τους γρήγορα.

Έβγαλαν τα «όπλα» τους οι Αντάρτες!

Με νίκη συνέχισαν τις υποχρεώσεις τους στη Summer Evolution League οι Hotzone Αντάρτες που αυτή τη φορά ξεπέρασαν το εμπόδιο της Kill Beer με 61-50. Οι γηπεδούχοι έκαναν πολύ καλή δουλειά από την περιφέρεια (12/29 τρίποντα, 41%) και μπόρεσαν να διαχειριστούν καλά το υπέρ τους προβάδισμα μέχρι το φινάλε, ώστε να έρθει η 2η νίκη (2-1). Η Kill Beer πάλεψε, αλλά αυτό δεν ήταν αρκετό στο συγκεκριμένο ματς και έτσι δε γλίτωσε τη 2η ήττα της σε ισάριθμα παιχνίδια (0-2).

«Έσπασαν το ρόδι» οι Myrmidons!

«Σεφτέ» στις νίκες έκαναν οι Myrmidons οι οποίοι πήραν το πρώτο ροζ φύλλο αγώνα στη Summer Evolution League, επικρατώντας της Space Hellas με 50-57. Οι φιλοξενούμενοι επέστρεψαν ορεξάτοι μετά το ημίχρονο, έκαναν ένα πολύ καλό τρίτο δεκάλεπτο και τελικά η δουλειά έγινε, με το ρεκόρ τους πλέον να είναι στο 1-2. Οι γηπεδούχοι από τη μεριά τους γνώρισαν την πρώτη τους ήττα στο καλοκαιρινό πρωτάθλημα (2-1).

Δια χειρός Λιλή το απόλυτο των Pistachios!

Απόγευμα Κυριακής 28 Απριλίου στο Basketaki Arena, σε παιχνίδι για τον τρίτο όμιλο της Sunner Evolution, οι Pistachios με το Νίκο Λιλή να προσφέρει μαγικές στιγμές και Betsson MVP τον Μπάμπη Τσίτουρα, έπαιξαν πολύ όμορφο μπάσκετ και πήραν δίκαια τη νίκη απέναντι στους Αnonymous με 57 – 70.

Και στο τέλος κερδίζουν τα Manaria!

Το βράδυ της Κυριακής 28 Απριλίου στο Basketaki Arena, σε ένα πολύ όμορφο και αμφίρροπο παιχνίδι για 40 λεπτά, τα Gran Manaria με καλό τέταρτο δεκάλεπτο, γύρισαν την εις βάρος τους κατάσταση και επικράτησαν απέναντι στο Leontario με 58 – 56.

Buzzer Eaters για... μακρυά!
Άκρως ελπιδοφόρα εμφάνιση από την παρέα των Buzzer Eaters, με τους γηπεδούχους να ξεπερνούν το εμπόδιο των Titans, κερδίζοντας με σκορ 59-51 στο κλειστό του ΣΕΦ, για την Evolution κατηγορία της διοργάνωσης.
Όταν αποφάσισε ο Κόμης η δουλειά τελείωσε!

Η ποιότητα και η προσωπικότητα του Κομνηνού Λούβαρη, ήταν κομβική στην νίκη των ODB, καθώς με αυτόν να βάζει τα δυνατά του στο δεύτερο ημίχρονο, γύρισαν το ματς και πήραν μια άνετη τελικά νίκη απέναντι στους No Stars

3X3 και συνεχίζουν οι Gunners!

Μετά από ένα όμορφο παιχνίδι, παρά τις απουσίες και των δύο πλευρών, οι Gunners κέρδισαν τους Gladiators με 48-42 και έκαναν το 3/3 στον έκτο όμιλο της Summer Evolution League!

Με φόρα από το χειμερινό οι Most Wanted!

Ποδαρικό με το δεξί έκαναν οι Most Wanted στον τέταρτο όμιλο της Summer Evolution League, καθώς στα πλαίσια της τρίτης αγωνιστικής κέρδισαν εύκολα τους Brooklyn Bets by Americanos 24 με 63-40 στο κλειστό του Σπάρτακου!