Summer Master League 23/24

Νίκη για τους Phoenix Bums σε μυθικό παιχνίδι!

Βράδυ Τετάρτης στο κλειστό του Κάρβουνου οι Phoenix Bums υποδέχθηκαν την Limoges, με τους γηπεδούχους να επικρατούν με 109-97 στην δεύτερη παράταση, σε ένα παιχνίδι που τα είχε όλα.

Βρίσκουν ρυθμό οι War Gamers!

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Δημοσθένη Αβραμίδη, οι War Gamers επικράτησαν 60-53 των Sun City Spurs και πέτυχαν την τρίτη τους νίκη στο Summer League.

Έβαζε ο Γιοβάς, κατέβαζε ο Μητρόπουλος!

Με το δίδυμο των Γιοβά και Μητρόπουλου να κάνει θραύση, οι Golden "Steak" Warriors επικράτησαν της ΑΜΟΚ με 80-74 στο ΣΕΦ έπειτα από τρομερή... ματσάρα!

Πιο εύκολα από ότι περίμενε η Aguanile!

Το βράδυ της μεγάλης Τετάρτης, 1 Μαΐου σε παιχνίδι για τον πρώτο όμιλο της Summer Master, η Aguanile κάνοντας πολύ γεμάτη εμφάνιση επικράτησε πολύ πιο εύκολα από ότι περίμενε απέναντι στην Flood που δεν προέβαλε καμία αντίσταση μετά το πρώτο δεκάλεπτο.

Απέδρασαν από τον Κολωνό οι Moschato Bulls!

Μετά από ένα δυνατό ματς που κρίθηκε στις λεπτομέρειες, οι Moschato Bulls λύγισαν στο φινάλε τον Heldreich με 62-67 και έκανε το 4/4 στον τέταρτο όμιλο της Summer Master League!

Με άψογη διαχείριση οι ThunderDogs!

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για τους ThunderDogs στον τέταρτο όμιλο της Summer Master League, καθώς στα πλαίσια της τρίτης αγωνιστικής κέρδισαν τους μαχητικούς Bulls με 87-80 στο Athens Sports Hall!

Παλιός καλός Drew!

Με όρεξη, με ενέργεια και με όπλο τον πλουραλισμό στο σκοράρισμα και το καλό περιφερειακό σουτ, ο Uncle Drew επιβλήθηκε με σκορ 66-91 των Peristeri Wardogs, έπειτα από ένα παιχνίδι με καταιγιστικό ρυθμό, για την... καλοκαιρινή Master κατηγορία της διοργάνωσης.

Βαριές... φανέλες, νικητές οι Harlems!

Σε ένα παιχνίδι ανάμεσα σε δύο ομάδες που έχουν τη δικιά τους ιστορία στο πρωτάθλημα της διοργάνωσης διεξήχθη στο ΓΣΠ, με τους Harlems να επικρατούν των Jokers με τελικό σκορ 68-58.

Τρίποντη εκτέλεση από την Deportivo!

Με βομβαρδισμό από την περιφέρεια, η Deportivo Faliro ξεπέρασε εύκολα το εμπόδιο των Falcons στο Athens Sports Hall και έκανε δύο τις νίκες στο Summer League.

Καλοκαιρινή ανανέωση για την Hood!

Μετά από ένα δυνατό και συνάμα όμορφο παιχνίδι, η Hood λύγισε στο φινάλε τους Iguana Pacers με 67-74 και ξεκίνησε με το δεξί τις υποχρεώσεις της στον δεύτερο όμιλο της Summer Master League!

Γκραν-γκινιόλ με τους Ανούσιους να κρατάνε το απόλυτο!

Δύο πολύ μπασκετικές ομάδες κατέβηκαν το βραδάκι της Δευτέρας στο Basketaki Arena, για τον δεύτερο όμιλο της Summer Evolution. Σε ένα σχετικά ισορροπημένο πρώτο δεκάλεπτο, οι Γκουρούδες με τριάδα φωτιά στην επίθεση τους Αχή(6), Μελάγιες(5) και Κλήμο(4), είχαν ελαφρύ προβάδισμα απέναντι στους Ανούσιους που σκόραραν κυρίως με Φύκα(7) και Τζαγκαράκη(4).

Το ροζ φύλλο στους New World Fix!

Πολύ δύσκολη νίκη πήραν οι New World Fix χθες(29/4) το βράδυ στον Κολωνό , καθώς επικράτησαν με 63-64 των Couvaliers στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του Summer Master League.

Στο ρελαντί οι Moschato Bulls!

Κανένα πρόβλημα δεν είχαν οι Moschato Bulls στον Κολωνό , καθώς επιβλήθηκαν με 94-60 των Athens Crips στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του Summer Master League.

Επίδειξη δύναμης από τους Beerokoillers!

Κυριακή απόγευμα  στο κλειστό του Seven για το πρωτάθλημα του Summer Master League, οι Beerokoillers μετά από ένα μικρό διάλειμμα επέστρεψαν στα θετικά αποτελέσματα και μάλιστα με τρόπο εμφατικό, καθώς όντας ανώτεροι στη μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού έφτασαν στο δεύτερο φετινό ροζ , νικώντας τους Okla-lioma με σκορ 39-83!

Η αεροπορία έκανε την διαφορά για τους Meracles!

Με την υψομετρική διαφορά να είναι εμφανέστατη και τις πλούσιες παραστάσεις που έχουν οι παίκτες των Meracles, η παρέα του Αυγουλή με ωραίο μπάσκετ στο μεγαλύτερο διάστημα του παιχνιδιού, έφτασε πολύ εύκολα στην νίκη απέναντι στους Komodo Dragons κι έκαναν το τρία στα τρία στον πρώτο όμιλο της Summer Master.

Χαλαρά και ωραία οι Indians!

Μετά από ένα ήρεμο και ελεύθερο παιχνίδι, οι Indians κέρδισαν τους Pink Papers με 60-68 στο Κάρβουνο και έκαναν το 2/2 στον δεύτερο όμιλο της Summer Master League, αφήνοντας παράλληλα τον αντίπαλο χωρίς νίκη!

Πρώτο "ταμείο" για τους Sloters!

Με την περιφέρειά τους να πετάει φωτιές, οι Sloters πήραν το πρώτο τους ροζ φύλλο αγώνα στον πρώτο όμιλο της Summer Master League, καθώς για την τρίτη αγωνιστική κέρδισαν τους Brazzerzz Beachterzz με 86-93 στο κλειστό του Κάρβουνου!

Δυνατά και στο Summer ο Heldrich!
Βράδυ Σαββάτου στο κλειστό του Μαζαράκη οι Sun City Spurs υποδέχθηκαν τον Heldrich, με τους φιλοξενούμενους να παίζουν τρομερή άμυνα στο τέταρτο δεκάλεπτο και να επικρατούν με 49-79.

Σπουδαία νίκη για τα Camaria!

Παρασκευή βράδυ στο Μαζαράκη, Gangsters και Gran Camaria αναμετρήθηκαν για την 3η αγωνιστική της Master Summer League. Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που πήραν τελικά την νίκη με 67-70, καθώς οι Gangsters έμειναν στο τέλος με τρεις παίκτες.

Λίρα εκατό ο Κυριαζής!

Βραδάκι Παρασκευής στη Ζωφριά, η Nea Tripodokratia, εκμεταλλευόμενη την νεανικότητα της, ειδικά στη τελευταία περίοδο, επικράτησε στο ντέρμπι των απουσιών απέναντι στους Komodo Dragons.