19/04/2024
Brokers 9 24 15 12 - 60 -
Sintrim Team 9 20 20 14 - 63 -

Άντεξε η Sintrim Team και πέρασε στην επόμενη φάση!

Ο αγώνας ξεκίνησε με μεγάλη αναμονή και προσδοκίες Και οι δύο ομάδες επέδειξαν έντονο ανταγωνισμό από τα πρώτα λεπτά, με τους Ψαρρόπουλο, Μαυρομανώλη και Μοσχάκη να δείχνουν τις δεξιότητές τους για τους Brokers και τους Καζαντζή, Σαλαβάτη και Τσιότρα να κρατούν ψηλά το ανταγωνιστικό πνεύμα των Sintrim. Το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με ισοπαλία 9-9, υποδεικνύοντας έναν αμφίρροπο αγώνα.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, η ένταση ανέβηκε καθώς και οι δύο ομάδες πάλευαν για κάθε πόντο. Οι Brokers προσπάθησαν να δημιουργήσουν απόσταση με τους Sintrim, με τους Ψαρρόπουλο, Μαυρομανώλη και Μοσχάκη να ηγούνται της επίθεσης. Ωστόσο, οι Sintrim δεν παρέδωσαν εύκολα, με τους Καζαντζή, Σαλαβάτη και Τσιότρας να ανταποκρίνονται με εξαιρετικές επιδόσεις. Το δεύτερο δεκάλεπτο έληξε με τους Brokers να προηγούνται με 33-29, δείχνοντας τη σταθερότητά τους στο σκορ.

Το τρίτο δεκάλεπτο αποδείχθηκε κρίσιμο για την έκβαση του αγώνα, καθώς ο ανταγωνισμός έφτασε στο αποκορύφωμά του. Και οι δύο ομάδες παρέμειναν στενά στο σκορ, με κάθε καλάθι να έχει τεράστια σημασία. Οι Sintrim δείχνοντας αντοχή και αίσθημα επικοινωνίας στο παιχνίδι, κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα με έναν πόντο διαφοράς (48-49) κατά τη λήξη του τρίτου δεκαλέπτου, αφήνοντας τους Brokers να αντιμετωπίσουν την πίεση της ανασφάλειας.

το τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι ανταγωνιστικές ομάδες έδειξαν την αληθινή τους δύναμη και αντοχή. Ο αγώνας παρέμεινε συναρπαστικός και αμφίρροπος καθ' όλη τη διάρκεια του. Παρά τις προσπάθειες των Brokers να ανατρέψουν την κατάσταση, οι Sintrim διατήρησαν το προβάδισμα και κατέκτησαν τη νίκη με σκορ 60-63. Οι Καζαντζής, Σαλαβάτης και Τσιότρας αναδείχθηκαν ως οι ηγέτες της ομάδας τους, ενώ οι Ψαρρόπουλο, Μαυρομανώλης και Μοσχάκης παρουσίασαν εξαιρετική επίδοση παρά το αποτέλεσμα.

MVP του αγώνα αναδείχθηκε ο Δημήτριος Τσιότρας ο οποίος κατάφερε να πετύχει Double Double έχοντας 11 πόντους και 10 ριμπάουντ.

Πρωταγωνιστής για τους Brokers είναι ο Δημήτρης Ψαρρόπουλος που πέτυχε 19 πόντους και μάζεψε 7 ριμπάουντ.

Brokers: Ζαφείρης , Μαυρομανώλης17 (5) , Μοσχάκης 13 (1) , Βλάχος 9 (2) , Ψαρρόπουλος 19 (2) , Τσιταμπάνης 2

Sintrim Team: Λιβέρης , Καζαντζής 13 (3) , Τουρόγλου 6 (2) , Σαλαβάτης 13 , Τσιότρας 11 (1) , Μουτσουδης 6 (2) , Λιατσικος 5 , Γαμβράκης 9 (3)