24/04/2024
Never Again 18 20 11 21 - 70 -
Να σαι καλά 8 2 6 13 - 29 -

Δεν άφησαν περιθώρια οι Never Again!

Η πρώτη περίοδος του αγώνα ξεκίνησε με εντυπωσιακή απόδοση από τους παίχτες των Never Again. Οι Σαμαράς, Λουκοβίτης και Καμάρας είχαν εξαιρετικές στιγμές στο γήπεδο, δίνοντας τον τόνο για το υπόλοιπο παιχνίδι. Η πρώτη περίοδος ολοκληρώθηκε με τους Never Again να έχουν το προβάδισμα με 18-8.

Στο ίδιο μήκος κύματος και το δεύτερο δεκάλεπτο, καθώς οι Never Again αύξησαν το σκορ στο 38-10.Οι Σαμαράς, Λουκοβίτης και Κουλεμάνης έδειξαν εξαιρετική απόδοση και αποσπάστηκαν από τους αντιπάλους τους. Οι Να Σαι Καλά ήταν αντιμέτωποι με μια δύσκολη πρόκληση, καθώς προσπάθησαν να επανέλθουν στον αγώνα.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Never Again συνέχισαν με το πόδι στο γκάζι και κατάφεραν να κάνουν ένα μικρό σερί με τον Σαμαρά, Λουκοβίτη και Κουλεμάνη να αποτελούν μόνιμες πηγές απειλών για το αντίπαλο καλάθι. Οι Να Σαι Καλά βρήκαν σκορ στο πρόσωπο του Κοντόπουλου και του Χαρταμπίλα, όμως πλήρωσαν την κακή αμυντική τους λειτουργία και έτσι βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 49-16.

Διαδικαστικού χαρακτήρα η τελευταία περίοδος καθώς οι Να Σαι Καλά δεν μπόρεσαν να ακολουθήσουν τον γρήγορο ρυθμό των αντιπάλων τους. Οι Never Again έλεγχαν τον ρυθμό του παιχνιδιού και με πλουραλισμό στην επίθεση κατάφεραν να πάρουν την νίκη με το τελικό 70-29.

MVP του παιχνιδιού ανακηρύχθηκε ο Γεώργιος Σαμαράς ο οποίος άγγιξε το Double Double έχοντας 15 πόντους και 8 ριμπάουντ.

Για τους Να Σαι Καλά ξεχώρισε ο Φίλιππος Γαβρίλοβιτς οποίος πέτυχε 3 πόντους όμως κατάφερε να μαζέψει και 10 ριμπάουντ.

Never Again: Γουναρίδης 7, Καμάρας 15(3), Καντυλτζόγλου 4, Κουλεμάνης 5, Λουκοβίτης 10, Μυλιόρδος 7(1), Σαμαράς 15, Σπαθής, Τιτίρλας 7(1)

Να Σαι Καλά: Γαβρίλοβιτς 3(1), Καλλίας 2, Κοντόπουλος 9(1), Μάρκος 2, Φατόλιας 5(1), Χαρταμπίλας 8(2)