26/04/2024
Big Babes 23 13 21 13 - 70 -
Sintrim Team 13 13 22 19 - 67 -

Έδειξαν την δυναμική τους οι Big Babes!

Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με τους Big Babes να δείχνουν την κυριαρχία τους στο γήπεδο, κερδίζοντας μια σημαντική διαφορά στο σκορ. Οι Τσιρώνης και Δατσέρης επέδειξαν τις αρετές τους στο γήπεδο, ενώ οι Sintrim προσπάθησαν να βρουν το ρυθμό τους και να αντιμετωπίσουν το αμυντικό παιχνίδι των αντιπάλων τους.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, ο ανταγωνισμός εντάθηκε καθώς οι Sintrim προσπάθησαν να ανατρέψουν την κατάσταση. Οι Big Babes κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμά τους, αλλά οι Sintrim έδειξαν αντοχή και αντίστοιχη δύναμη στο γήπεδο, διατηρώντας το παιχνίδι σε επίπεδα ανατροπής.

Καθώς προχωρούσε το παιχνίδι προς το τρίτο δεκάλεπτο, ο ανταγωνισμός παρέμεινε έντονος, με τις δύο ομάδες να ανταλλάσσουν καλάθια και να διεκδικούν κάθε πόντο. Οι Big Babes κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμά τους, αλλά οι Sintrim δεν έχασαν την ελπίδα, συνεχίζοντας να παλεύουν για κάθε πόντο με τους Σαλαβάτη και Λιάτσικο να τα δίνουν όλα.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο, ο αγώνας έφτασε σε κρίσιμο σημείο με τις δύο ομάδες να παλεύουν για τη νίκη. Οι Sintrim έκαναν μια ισχυρή αντεπίθεση, αλλά οι Big Babes κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμά τους και να κερδίσουν το ματς με σκορ 70-67. Με αυτή την επιτυχία, οι Big Babes έκαναν το πρώτο βήμα για την επόμενη φάση.

Πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα αναδείχθηκε ο Εμμανουήλ Δατσέρης ο οποίος πέτυχε 15 πόντους και μάζεψε 7 ριμπάουντ.

Αυτός που συνέβαλε τα μέγιστα για την Sintrim είναι ο Αστέριος Σαλαβάτης που έκανε Double Double έχοντας 18 πόντους και 14 ριμπάουντ.

Big Babes: Τερζίδης , Μεγαλόπουλος 13 (3) , Τσιρώνης 20 , Κολοβός 8 , Πατσιανίδης , Δατσέρης 15 (4) , Παουλεάνου 14 (2)

Sintrim Team: Λιβέρης 10 (2) , Καζαντζής 12 (2) , Τουρόγλου 8 (2) , Σαλαβάτης 18 (1) , Τσιότρας 4 , Φωτακάκης , Μουτσουδης , Λιατσικος 15